Madártávlatból újult a Sziget suli

A szeptember eleji nagy esőzések miatt az egyébként is tervezett munkálatokat előrehozták. Az elmúlt hónapokban több mint 2000 négyzetméteren leszigetelték a tetőt, megoldották a csapadékvíz elvezetést és valamennyi emeleti tanteremben kicserélték az álmennyezetet. A tanítás ma már zavartalanul folyik az iskolában, a tetőfelújítás program pedig ütemezetten, további 16 intézményben folytatódik a következő években.

 

 

A szeptember eleji heves esőzések tanévkezdéskor két intézményben, a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola Sziget utcai épületében és a Hétvezér Általános Iskolában teremtettek rendkívüli helyzetet. A nagymértékű beázás azonnali megoldást igényelt mindkét iskolában. A Közgyűlés szeptember 19-én döntött a tetőfelújítás megkezdéséről, majd a közbeszerzési eljárást követően október 31-én adták át a munkaterületeket a kivitelezőknek. December végére - január elejére mindkét intézményben elkészültek a 120 millió forint összértékű beruházások, melyeket kizárólag saját forrásból finanszírozott a város.

A Sziget utcai iskola felújított tetőszerkezetét bejáráson tekintette meg ma délelőtt dr. Cser-Palkovics András polgármester és Farkas László önkormányzati képviselő. Az 51,6 millió forint értékű munkálatok keretében a 2012-ben már leszigetelt tornaterem és a bejárat feletti tetőszakasz kivételével a teljes tetőszerkezetre új PVC szigetelés került mintegy 2.100 négyzetméteren, teljesen kicserélték a csapadékvíz-elvezető rendszert, illetve az iskola emeleti tantermeiben új álmennyezetet szereltek fel.
A munkálatok idejére három alsó tagozatos osztályt a Bory Jenő Általános Iskolában helyeztek el, a tanulók már decemberben visszamehettek a Sziget utcai intézménybe. A gyors közbelépésnek köszönhetően ma már zavartalanul folyik a munka az iskola valamennyi helyiségében, a beázás által leginkább érintett, nagy értékű eszközökkel felszeret informatika tanteremben és a tanári szobában is. – mondta Szabó Gábor igazgató, aki szintén részt vett a bejáráson.

„Régóta tudjuk, hogy a székesfehérvári iskolák küzdenek a beázással. A korábbi években toldozással-foldozással oldották meg a problémákat, de látszik, hogy az elavult technológiáknál ez már nem elégséges.”
– hangsúlyozta dr. Cser-Palkovics András polgármester. A városvezető megköszönte a tanárok, a tanulók és a szülők türelmét, majd hozzátette: az Ybl Miklós-program keretében, a következő három-négy évben folytatják az iskolai tetőfelújításokat további 16 intézményben, a 2015-ös költségvetésben 200 millió forintot különítenek el kifejezetten erre a célra.

Rémálomként indult a 2014/2015-ös tanév a rég nem tapasztalt esőzések okozta beázás miatt. Nagy volt az ijedtség, amit tovább fokozott, hogy a Vörösmarty Mihály Könyvtár Sziget Utcai tagkönyvtárának helyére tervezett három új tanterem még nem volt kész. Az önkormányzat gyors közbelépésének köszönhetően hamar elkezdték és határidőre be is fejezték a tetőfelújítási munkát. A tanulók szülei is példamutató hozzáállást tanúsítottak, döntő szerepet vállaltak az új tantermek kialakításában, anyagilag és munkájukkal segítették az építkezést, sokan szabadságot is kivettek. Ennek köszönhetően a tervezettnél hamarabb jöhetett vissza a három alsó tagozatos osztály a Bory Jenő Iskolából.  – hangsúlyozta Farkas László, a 7. számú választókörzet önkormányzati képviselője. Hozzátette: a következő évekre ütemezett tetőfelújítások, az állagmegóvás éppen azért fontos, hogy elkerüljék a hasonlóan súlyos helyzeteket.