Zöld Mikulás a múzeumban

A JPM Természettudományi Múzeuma december első hetében adventi programokkal várja az  óvodás és iskolás gyermekeket és családjaikat.

December 3-án, vasárnap a „Csodaszarvas-űző” kirándulással kezdődnek az adventi hangulatú természetismereti programok. A túra helyszíne az Arany János emlékév kapcsán a Rege a csodaszarvasról és más Arany-versek állatmotívumaiból kiindulva a Hetvehelyhez közeli Szarvas-kút és környéke, ahol a gyerekek verstöredékeket, bennük szereplő állatok képeit és leírásait találhatják meg, majd rejtvényes feladatokon keresztül ismerkedhetnek meg ezen állatok életmódjával és a számukra már értelmezhető néhány Arany-versek világával.

December 6-án „ZÖLD” Mikulás érkezik a Természettudományi Múzeumba. Az aggodalmak elkerülése végett,a Mikulás piros, de az általa átnyújtott ajándékok jellege „zöld”, mivel környezetbarát és egészséges finomságokkal kedveskedik a gyerekeknek.

A  Mikulás program után a Karó közt a potyka időszakos kiállításban a „Csodatévő halacskák” Mese-foglalkozás zajlik a Pécsi Művészeti Gimnázium dráma-tagozatos diákjainak és a múzeumpedagógusnak a  közreműködésével. A résztvevők az egyes állomásokon halas meserészleteket hallhatnak, és egy-egy hazai halfajt gyűjthetnek be hálójukba. A játszóházban csodaszarvas készítése Pál Rita műhelyvezetőnkkel.

A Mikulásnak készülődésre van szüksége, ezért az előzetes bejelentkezés határideje a Mikuláshoz: december 1-jén délig. Jelentkezés: termtudmuzeumpecs@gmail.com.

A hét harmadik rendezvényeként, december 9-én a Madarak földön-égen című kiállítás megnyitója alkalmából családi délutánt tartunk az új, és a továbbra is megtekinthető halászati időszakos kiállításunk témaköréhez illeszkedve. A program keretében két előadás hangzik el, mely már a nagyobbacska gyermekek és felnőttek érdeklődésére tarthat számot.

Laczik Dénes (Magyar Madártani Egyesület) albániai madarász-élményeit osztja meg az érdeklődőkkel, Kapitány Zsolt, halászati mérnök (HEBMESZ) pedig a hazai halfajokról és fogási hagyományaikról mesél. Ezt követően a madárfotó kiállítás kapcsán memória-vetélkedőn vehetnek részt a gyerekek Arany János verseiben szereplő madarakról és növényekről, majd Ismerd meg a Karácsony állatait és növényeit! címmel „kutatós” játék kezdődik a karácsonyi természet kincsei nyomában, melynek helyszíne a kiállítás és a minden gyermek számára titokzatos raktár, azoknak pedig, akik szívesen kézműveskednek, erre is  lehetőségük nyílik.