Újra itt a Con Spirito Egyházzenei Fesztivál

Idén májusában, a  hagyományokhoz híven, az Orgonák éjszakája programsorral kezdődik pünkösdkor a Filharmónia Magyarország Con Spirito egyházzenei fesztiválja.

A fesztiválra több ezer kilométerről, Monserratból érkező fiatal énekesek a szakrális zene legszebb pillanatait hozzák el Budapestre, Pécsre, Szegedre és Debrecenbe. A Barcelonához közeli Montserrat bencés apátságának fiúkórusa több mint hétszáz éves hagyományt őriz. A 13. századig visszanyúló múlttal rendelkező együttes ma is a bencés nevelés szellemiségében működik. A fiatal énekesek magas szintű zenei képzésben részesülnek, hangszeres tanulmányokat folytatnak, miközben kiemelt figyelmet fordítanak személyiségük, erkölcsi érzékük és közösségi szemléletük fejlesztésére is. Az együttes életének középpontjában a liturgikus szolgálat áll, ugyanakkor a kórus rendszeresen koncertezik Európa és a világ jelentős hangversenytermeiben, valamint rangos nemzetközi turnékon és lemezfelvételeken is részt vesz. Hangzásuk tisztasága, spirituális ereje és több évszázados hagyománya különleges atmoszférát teremt minden fellépésükön.

A Con Spirito Egyházzenei Fesztiválon  nagymúltú Montserrati Apátság világhírű fiúkórusa mellett magyar egyházzenészek is fellépnek, s adnak egyházzenei koncertek Budapesten, Keszthelyen és Veszprémben is.