Szenzációs meccs, zseniális gólokkal

A második nap utolsó tudósításának felvezetését kezdjük a spanyolokkal!

Azért velük, mert most az egész világ  értetlenül áll a Spanyol Labdarúgó Szövetség döntése előtt. Történt ugyanis, hogy szerdán menesztették a válogatott kispadjáról Julen Lopetegui szövetségi kapitányt és a helyére Fernando Hierro került, aki eddig a szövetség sportigazgatója volt! A döntést azzal indokolták, hogy Lopetegui túl későn szólt a szövetségnek arról, hogy a Real Madridhoz szeretne távozni a világbajnokság után! Értem én, vannak bizonyos szabályok, például nem lehet eddigi munkaadódat kész helyzet elé állítani! Na, de két nappal a világbajnokság rajtja előtt egyetlen döntéssel szétszedni csapatot és edzőt? Hihetetlen! Mindenesetre Hierro érkezett és egy erős, stabil alap csapatot küld majd ki a pályára Iniestával, David Silvával, Iscóval, Diego Costával, és még sorolhatnám.

A portugáloknál szerencsére a fentihez hasonló intermezzo nem zavarta meg a felkészülést, többé-kevésbé az Európa-bajnoki keret áll Fernando Santos mester rendelkezésére. Természetesen Cristiano Ronaldo kezdeni fog, mint ahogy a védelemben Cedric, Pepe és Rui Fonte is és akkor még nem is említettem a többi világsztárt! Érdekesség, hogy otthon maradt az Európa-bajnoki döntőben győztes gólt szerző Éder, de azért vannak itt még bőven sztárok és tehetséges fiatalok. Egyik csapat sincs rossz formában, az EB-győztesnek csak egy veresége van, ezt leszámítva döntetlenekkel és győzelmekkel a tarsolyban érkeztek a világbajnokságra, míg a spanyolokról is elmondható, hogy idén még nem kaptak ki!

Kettejük kissé korainak tűnő csatája tehát izgalmasnak ígérkezik, miközben felvetődik a kérdés, hogy a spanyolokat mennyire zavarta meg az elmúlt 48 órában lezajlott cirkusz?

A portugál kezdőcsapat: Rui Patrício – Cedric, Pepe, Fonte, Guerreiro – Joao Moutinho, Bernardo Silva, William Carvalho, Bruno Fernandes – Cristiano Ronaldo, Goncalo Guedes Szövetségi kapitány: Fernando Santos
A spanyol kezdőcsapat: De Gea – Jordi Alba, Piqué, Sergio Ramos, Nacho – Busquets, Koke – Iniesta, Isco, David Silva – Diego Costa Szövetségi kapitány: Fernando Hierro
Játékvezető: Gianluca Rocchi (Olaszország)
Nézőszám: 43866 fő

1. perc: Tiszta fehérben a spanyolok kezdik a meccset, tiszta pirosban az Európa-bajnok portugálok! Gianluca Rocchi olasz játékvezető jelzi is, hogy mehet a móka!
3. perc: Tizenegyessel kezdünk! Nacho buktatja Ronaldót a tizenhatoson belül! Jogos a büntető! Be is lövi Ronaldo, vezetnek a portugálok! 1:0! Tökéletes döntés Rocchitól!
10. perc: Isco baloldali beadása középen lepattan Diego Costáról, aki 12 méterről bombáz a kapu fölé! Spanyol helyzetecske4 Olyan nagyon nem ijedtek meg a portugálok!
18. perc: Busquets szerzett egy sárga lapot, miután felrúgta Guedest! A megítélt szabadrúgást egy spanyol szabadrúgás váltja lökés miatt! Bombaüzlet a portugáloknak! JA, NEM!!!
22. perc: Iniesta kap labdát a baloldalon, beteszi középre, érkezik David Silva, aki tüzel, a portugálokról kimegy, szögletből pedig kontráznak Ronaldóék, ám az utolsó pillanatban sikerül szerelni!
24. perc: Fantasztikus gól! Diego Costa! Egyenlítenek a spanyolok! Busquets hátulról felíveli, Costa Pepe mellett leveszi, aztán hintába ültet még egy védőt és a tizenháromról irgalmatlanul kilövi a bal alsót!  1:1 Csodás meccs eddig!
28. perc: Bruno Fernandes is begyűjt egy sárgát, mert ő meg Nachót rúgta fel, a szabadrúgás 17 méterről, jobbról érkezik, de blokkol a sorfal!
35. perc: INIESTA! Kényszerítőzött a tizenhatos előterében Iscóval, majd 5-6 méterről a jobb kapufa mellé pörget! Centiken múlott a 2:1! Így marad a döntetlen!
44. perc: Elképesztő potyagólt kap David De Gea! Megint vezetnek a portugálok! Fonte felíveli a tizenhatosra Guedesnek a labdát, aki tovább passzolja Cristiano Ronaldónak, ő meg rálövi 17-ről, nem különösebben erős a lövés meg kellett volna fogni, ehhez képest De Gea beszerencsétlenkedi a labdát a kapuba! 2:1! Megint vezetnek a portugálok!
45. perc: Egy perc hosszabbítást követően mennek szünetre a csapatok! 2:1-re vezet Portugália!

Jobban kezdtek a portugálok, aztán szépen fokozatosan átvette az irányítást a spanyol csapat, amelynek hibáiból él a portugál! Mindkét hibát Cristiano Ronaldo használta ki, más szinte szóhoz sem jut mellette. Van még egy félidő a fordításra spanyol oldalon, de több hiba már biztosan nem fér bele! Nyilván Fernando Hierro is felhívja erre játékosai figyelmét! Eddig zseniális a meccs, reménykedjünk az ugyanilyen folytatásban!
Vége a szünetnek! Csere nélkül, portugál kezdőrúgással folytatjuk a nap utolsó találkozóját!

55. perc: GÓL!!! 2:2!!! Szenzációs meccs! Egy szabadrúgást végeznek el a spanyolok 20 méterre a kaputól a jobboldalon, Iniesta beíveli az ötös sarkára, Busquets beteszi fejjel középre, Diego Costa pedig belövi, amit 3 méterről kötelező! Imádom ezt a meccset!
58. perc: ÚJABB ZSENIÁLIS GÓL!!! Pihenni sincs idő! Megy a szokásos spanyol tiki-taka, a passzolgatás a portugál tizenhatos környékén, végül Isco baloldali beadása William Carvalhóról Nacho elé pattan, aki 18-ról elképesztő erővel a jobb alsóba küldi! Segített a kapufa is! Már a spanyolok vezetnek! 3:2!!!
68. perc: Az első portugál csere következik! Bruno Fernandes hagyja el a pályát, Joao Mário érkezik a helyére!
69. perc: Újabb két csere lesz! A portugáloknál Bernardo Silva megy le és Quaresma áll be, a spanyoloknál pedig Iniesta fejezi be, őt Thiago váltja!
72. perc: Majdnem ott a negyedik spanyol gól! Jordi Alba jobboldali beadását balról pörgeti a hosszú alsó mellé Diego Costa!
77. perc: Szűk negyed óra van hátra, újabb spanyol csere következik! Iago Aspas érkezik, méghozzá a két gólt is szerző Diego Costa helyére!
80. perc: Az utolsó portugál cserére is sor kerül! Guedes nem sokat mutatott a második félidőben, ő leülhet, André Silva a helyén!
87. perc: Az utolsó spanyol csere jön! David Silva helyére Lucas Vázquez áll be!
88. perc: EGYENLÍT PORTUGÁLIA!!! Cristiano Ronaldo!!! Kiharcol egy szabadrúgást a tizenhatos előterében, balra a kaputól, amit be is teker! 3:3! Hihetetlen meccs!
94. perc: Vége a mérkőzésnek! Gianluca Rocchi lefújja az összecsapást négy perc hosszabbítást követően!

Egy fantasztikus mérkőzéssel, színvonalas játékot mutató két csapat zárta tehát egy gólokban gazdag, igazságos döntetlennel a második versenynapot az oroszországi világbajnokságon! A második félidő az első tükörképe volt, a spanyolok kezdték jobban, de a portugáloké lett az utolsó szó!

Ez a döntetlen azt jelenti, hogy momentán Irán vezeti a csoportot és a portugálok vannak a második helyen! Itt majd Portugália-Marokkó és Irán- Spanyolország találkozókkal folytatódik a világbajnoki program! Holnap a C-csoportban és a D-csoportban is megkezdődnek a küzdelmek, négy találkozóval.