Se íze, se bűze meccs

Két, az egyenes kieséses szakaszba jutóknak járó hely már elkelt az oroszországi labdarúgó világbajnokság nyolcadik versenynapjának kezdete előtt, ma minden bizonnyal újabb két továbbjutónk lesz.

Kezdésként megnézzük Dánia és Ausztrália csatáját, kettejük viszonylatában hasonló a felállás, mint akár Uruguay és Oroszország esetében. Ha a dánok nyernek, továbbjutnak, Ausztrália pedig már az utolsó csoportkör előtt szervezheti az utat hazafelé.

A dánoknál csupán egy helyen változott a kezdőcsapat a Peru elleni meccshez képest, Kvist számára befejeződött a világbajnokság, miután többszörös bordatöréssel és légmell gyanújával le kellett cserélni, így ő most kórházban lábadozik. Kvist helyére a kezdőbe az a Lasse Schöne került, aki már akkor is leváltotta, egyébként minden maradt a régiben Age Hareide kezdőjében. Számomra kevésbé érthető módon Bert van Marwijk egyáltalán nem változtatott a kezdőjén a franciák elleni meccshez képest, csak felállást módosított; a 4-3-3-at 4-2-3-1 váltotta fel és az emberei posztjait változtatta meg. Ezzel tehát az is eldőlt, hogy a holland mester a saját elképzelései és nem a szurkolók vagy az ausztrál sajtó vágyai alapján akarta a mai kezdőcsapatát összerakni.Így hát maradt a kispadon a 38 éves Tim Cahill és a fiatal csatár tehetség; Daniel Arzani is!

A dán kezdőcsapat: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer, Christensen, Stryger-Larsen – Schöne, Delaney – Yussuf Poulsen, Eriksen, Sisto – Jörgensen Szövetségi kapitány: Age Hareide
Az ausztrál kezdőcsapat: Ryan – Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich – Jedinak, Mooy – Leckie, Rogic, Kruse – Nabbout Szövetségi kapitány: Bert van Marwijk
Játékvezető: Antonio Mateu Lahoz (Spanyolország)

1. perc: Na, nézzük akkor ezt a nyolcadik délutánt! A fehér-piros szerelésben játszó dánok kezdik a meccset, az ausztrálok tiszta zöldben! A spanyol Antonio Mateu Lahoz sípjelére indítjuk a mai napot!
5. perc: Egy jobboldali ausztrál szöglet jön középre, Leckie fölé fejeli 7 méterről teljesen üresen!
7. perc: ÓRIÁSI GÓL!!! VEZET DÁNIA!!! Egy bedobott labda megy a tizenhatoson belülre balra Jörgensennek ő lekészíti a mellette futó Eriksen elé, aki kapásból, állítgatás nélkül, tizenöt méterről lő a léc alá! Gyönyörű! 1:0! Bajban az ausztrálok!
22. perc: Dalsgaard jobboldali beadása középen Jörgensent találja, aki csúnyán elvéti a rövid oldalt! Nincs fejesgól!
31. perc: MAJDNEM! Leckie jobboldali beadása 6 méteren, középen találja meg Kruse-t, ő viszont a védőjét találja el a labdával!
36. perc: Videóbírózunk! Egy jobboldali ausztrál beadásba értek bele a gyanú szerint kézzel a dánok, Mateu Lahoz megnézi! ÉS TIZENEGYES AZ AUSZTRÁLOKNAK! Yussuf Poulsen kap sárgát? Jedniak magabiztosan a kapu jobboldalába tüzel! 1:1 És igen! Poulsen megkapta a sárgáját a kezezés miatt! Ő nem játszik majd a franciák ellen!
38. perc: És a tizenegyes elvégzése két percet csúszott!
41. perc: Majdnem ott a második dán gól! Eriksen jobboldali szabadrúgása középen majdnem az egyik ausztrál védőről megy be, Ryan résen volt!
45. perc: Kettőt túlóráztunk! Mateu Lahoz lefújja az első félidőt.

Gyors dán gólt követően kicsit elcsendesedett a meccs, majd hogy ne fulladjon teljes unalomba a félidő, kaptunk egy kis videóbírót, meg egy jogosnak tűnő tizenegyest. Az ausztrálok azonban ezzel sincsenek kisegítve, legalább még egy gól és kiváló védekezés kellene ahhoz, hogy a reményeik életben maradhassanak! Szépen fociznak a dánok, de a negyedórás semmiben a félidő elején ők is partnernek

bizonyultak, ennek ellenére sokkal jobbnak érzem a találkozót, mint bármelyik tegnapit. És azt is érzem, hogy most egy kicsit pihenni kell!
46. perc: Folytatjuk is délután 15:02 van… Csere viszont nincs és az ausztráloké az első támadás joga a második félidő elején!

52. perc: Yussuf Poulsen betörése és jobboldali passza után Jörgensen teszi tovább Sistónak, aki teljesen üres marad, de a jobb alsó mellé gurít!
 58. perc: Dán csere! Yussuf Poulsen jö le, mert már megvan a következő körre a két sárgája, Braithwaite érkezik a helyére!
 68. perc: Mindkét oldalon egy-egy csere! A dánoknál Cordelius jön
Jörgensen helyére, azt ausztrál csapatban Kruse hagyja el a pályát és most jön Arzani a helyére!
71. perc: Helyzet! Arzani kap labdát a baloldalon, meghúzza befelé, majd lekészít Mooynak, aki a betömörülő védelmet próbálja átlőni, fölé megy, de veszélyes volt!
72. perc: AZTÁN AZ ELLENAKCIÓ!!! Rogic lövését kell védenie Schmeichelnek!
75. perc: Nabbout válla kiugrik, le kell cserélni! Tommy Juric beugrik az ausztráloknál!
82. perc: Ausztrál csere! Rogic helyére érkezik Irvine! Ha jól számolom, ez az utolsó az ausztráloknál!
84. perc: A bíró lefújt egy szabálytalanságot, Sisto meg addig reklamált, amíg kidumált magának egy sárgát!
92. perc: Egy jobboldali dán szögletről középen mindenki lemarad, így jut el Braithwaite-hez, aki balról megkínálja Ryant, ő köszöni szépen, megfogja!
93. perc: Vége! Maradt a döntetlen

Se íze se bűze! Így lehetne jellemezni ezt a félidőt, nem tudtak a mérkőző felek egymás fölé kerekedni. Ezzel a döntetlennel inkább Dánia elégedett, nagyon valószínű, hogy Ausztrália elbúcsúzik majd a további küzdelmektől! A csoport utolsó fordulójában az ausztrálok Peruval játszanak, míg a dánok a franciákkal harcolnak majd a csoportelsőségért! Igazságos döntetlennel ért tehát véget a mai nap első találkozója!                                                                                                       (Haász Rudolf)