Mexikó uralta végig a játékot

Mexikóban meg vannak győződve arról, hogy a második mérkőzésüket is meg tudják nyerni.

Juan Carlos Osorio a mexikói sajtónak elmondta, hogy Dél-Korea ellen együttesének erődemonstrációt kell mutatnia. Ha megteszi és nyeri a 10. versenynap második találkozóját, akkor már páholyból nézheti az esti német-svéd meccset a továbbjutás biztos tudatában.

A svédektől vereséget szenvedő koreai csapat háza táján már nem ilyen egyszerű a helyzet. Sin Te Jong négy helyen is változtatott a csapatán, hacsak nem számoltam el magam belezavarodván a sok rövid koreai névbe, ezért előre is elnézést kérek. Ránézésre Kim Sin Vuk, Pak Dzsu Ho, és Ku Dzsa Csol sincs a csapatban, ott lesz viszont Dzsu Sze Dzsong, Li Dzse Szung és Mun Szon Min is. Sin Te Jong egyébként jelezte, hogy csapata támadásra készül és nem áll be védekezni, ezt támasztja alá a szerkezetváltás is, 4-4-2-re állnak át 4-2-3-1-ről.

Látva az ázsiaiak előző mérkőzését erősen szkeptikus vagyok, de hát itt a lehetőség, hogy bebizonyítsák; komolyan gondolják Mexikó legyőzését. Erre már csak azért is szükség lesz, mert vereség esetén lehet lefoglalni a repülőjegyeket hazafelé. Nézzük tehát a mai nap második mérkőzését Rosztovból!

A koreai kezdőcsapat: Cso Hjun Vu – Li Jong, Kim Min Vu, Kim Jung Gvon, Dzsang Hjun Szu – Dzsu Sze Dzsong, Ki Szung Jung, Li Dzse Szung – Mun Szon Min, Szon Hung Min, Hvang Hi Csan. Szövetségi kapitány: Sin Te Jong
A mexikói kezdőcsapat: Ochoa – Moreno, Edson Álvarez Gallardo, Salcido – Herrera, Guardado, Layún – Lozano, Vela, Javier Hernández Szövetségi kapitány: Juan Carlos Osorio
Játékvezető: Milorad Mazsics (Szerbia)

1. perc: A piros-feketében játszó koreai csapat kezdi a találkozót, Mexikó fehér-bordó szerelésben látható. A szerb Milorad Mazsics indítja el a találkozót!
10. perc: Letámadással kezdett a koreai csapat, ez az első tíz percben meglepte Mexikót, de már átvette a kezdeményezést Mexikó!
12. perc: Hvang Hi Csan baloldali beadására jobboldalon érkezik Ki Szung Jung, aki hat méterről Lozanóba bombáz! Ha Lozano nem vetődik bele, Dél-Korea vezetne!
22. perc: Szon Hung Min kap egy kiugratást a jobboldalon, egyedül marad két védővel, az első lövése az emberébe megy, a második kapu mellé!
24. perc: Tizenegyes Mexikónak! Guardado baloldali beadásába ért bele kézzel a tizenhatoson belül Dzsang Hjun Szu! Jó döntés! 2 méterre volt az esettől Mazsics! Vela berúgja jobbra, a kapus balra megy! Vezet Mexikó! 0:1
28. perc: ÓRIÁSI VÉDÉS!!! Vela jobboldali beadása találja meg Layún lábát, aki a léc alá emelne 15-ről, ha nem lenne ott Jo!
40. perc: Kim Min Vu ugratja ki Szon Hung Mint, aki hosszan veszi át és mire lőne balról, Ochoa kiüti a lábáról! A szöglet már nem veszélyes.
45. perc: Egy perc a hosszabbítás! Még a végére jön egy veszélytelen mexikói szabadrúgás, aztán vége az első félidőnek! Lefújta Mazsics!

Egy koreai védelmi ostobaság miatt befújt és értékesített tizenegyes, egyébként nagy iramú mezőnyjáték zajlik! Látszik, hogy Dél-Korea a kontrákra rendezkedett be, ám ez a győzelemhez kevésnek tűnik. Mexikó főleg a berúgott büntető óta kézben tartja a találkozót és már csak 45 percnyire van attól, hogy nyolcaddöntőt játszhasson. Hiába támadott az elején a koreai csapat, úgy tűnik, a tizenegyes megfogta őket! Hamarosan folytatjuk a második félidővel!

46. perc: Nincs csere a szünetben! Folytatjuk a második félidővel, ezúttal Mexikó kezdi a második félidőt!
57. perc: Szon baloldali beadásába beleblokkolnak, mögötte érkezik Ki Szung Jub, aki a bal feslőt veszi célba, de csak Ochoát találja!
58. perc: Kim Jung Gvon felrúgja Velát hátulról, Sárga! Abszolút jogos!
63. perc: Li Jong is kipróbálja ugyanezt, hátha nem lap! Pedig dehogynem! Lozanón prbálta ki!
64. perc: Korea cserél! Dzsu Sze Dzsong helyére jön Li Szung Vu
66. perc: Kettővel megy Mexikó! Herrera felrúgja ugyan Hvang Hi Csan- de mehet tovább, Lozanót ugratja ki középen, aki lekészít balra Javier Hernándeznek, ő pedig szépen begurítja a tizenhatoson belülről! 0:2! Eldőlt! Mexikó a világbajnoki nyolcaddöntőben!
68. perc: Cserél is Mexikó azonnal! Guardado megy pihenni, Rafa Márquez áll be!
71. perc: Lozano is lejön, Jesús Corona érkezik a helyére, ezzel végrehajtva a második mexikói cserét!
73. perc: Li Szung Vu felrúgja Layúnt egy sárga lapért cserébe! Meg is kapja Mazsicstól!
77. perc: NAGY HELYZET!!! Szon előbb tíz méterről kihagy egy helyzetet, majd addig műsorozik a mexikói kapus a védőjével, amíg Ki Szung Jung labdát szerez, be is teszi Szonnak, ám tőle meg az utolsó pillanatba elveszi Márquez! És akkor újabb mexikói csere jön! Az első hól szerzője, Vela csücsül le, Giovani dos Santos érkezik a helyére! Ezt a helyzetet elszórakozta Dél-Korea!
78. perc: Dél-Korea is cserél! Mun Szon Min is lemegy, Dzsung Vu Jung váltja!
80. perc: És kezdésként a csávó arcba könyökli Javier Hernándezt! Taps, taps, taps! Sárga lap! Jól van, ügyes!
84. perc: Kim Min Vu is lesétál, Hong Csul érkezik a helyére! Ez egy koreai csere volt!
90. perc: Az asszisztens mutatja a táblát, 5 percet túlóráztatja a szerb bíró a srácokat!
93. perc: Dél Korea szépít! Szon Hung Min kap labdát a jobboldalon, meghúzza befelé és úgy húszról ellövi szépen be a bal alsóba! Szegény Ochoa repül, de hiába! 1:2!
95. perc: És akkor vége is a találkozónak! Nyert Mexikó!

Jobban játszott Dél-Korea, mint a svédek ellen, ám ez a győzelemre kevés volt, Mexikó végig irányítása alatt tartotta a találkozót és a második félidő közepén egyre bátrabban támadó koreai csapat kinyílását kihasználva szerezte meg a mindent eldöntő gólt. Szon Hung Min gólja már csak a szépítésre volt elég. Így az is eldőlt, hogy Dél-Korea esik ki, Mexikó pedig a legjobb esetben a svédekkel csatázhat majd a csoportelsőségért!
Kis szünet után megyünk tovább a német-svéd meccsel, ahol a németek izgulhatnak!                 (Haász Rudolf)