Megérdemelt orosz győzelem

A világbajnokság hatodik versenynapjának zárásaként elkezdődik a második csoportkör a világversenyen, méghozzá Oroszország és Egyiptom csatájával.

Nincs más választásunk! Nyerni kell! – ezt mondta az egyiptomi csapatból Mohamed El Neny, amikor erről a mérkőzésről kérdezték. Ennek megfelelően be is került Hector Cúper kezdőjébe a Liverpool angol gólkirály csatára, aki Vardát váltja a csapatban.

A másik oldalon két változtatás történt az első meccshez képest! Csercseszov levette a kezdőből Szmolovot és Dzagojevet, helyükre Cserisev és Dzjuba kerültek. Ez nem is csoda, hiszen Cserisev zseniálisan játszott Szaúd-Arábia ellen.

Érdekesség, hogy az egyiptomi csapat az előzetesen leadott taktikai hadrend alapján 4-4-1-1-es felállással kezd majd, ami azért izgalmas, mert győzelmi kényszerben játszik Egyiptom, vagyis ha kikap, biztosan búcsúzik, függetlenül attól, mit játszanak az utolsó körben Szaúd-Arábiával. Egy tévedésemet kell korrigálni!

A második mérkőzésen azt írtam, hogy Mahmúd Trezeguet azonos David Trezeguet-vel, aki egyiptomi állampolgár lett! Ez nem igaz, Trezeguet maga közölte, hogy nem lett egyiptomi állampolgár, majd viccesen hozzátette: „Megkérdezem apámat, járt-e Egyiptomban!” Azt hiszem, ennyi elég is felvezetésnek, lássuk a meccset!

Az orosz kezdőcsapat: Akinfejev – Mario Fernandes, Kutyepov, Ignasevics, Zsirkov – Gazinszkij, Zobnyin – Szamedov, Cserisev, Golovin – Dzjuba Szövetségi kapitány: Sztanyiszlav Csercseszov
Az egyiptomi kezdőcsapat: Senavi – Fathi, Gabr, Hegazi, Abdelsafi – Neni, Hamed, Szalah, Szaid – Trezeguet – Mohszen Szövetségi kapitány: Hector Cúper
Játékvezető: Enrique Cáceres (Argentína)

1. perc: A fehér-feketében játszó Egyiptom kezdi a második kör első meccsét, az oroszok piros-fehérben játszanak! Enrique Cáceres a játékvezető, Argentínából érkezett!
6. perc: Egy szöglet után Szamedov baloldali beadását fejeli kapura Ignasevics, éppen Senavi kezébe! Aztán egy labdaszerzés után az ismétlés Golovintól mellé megy!
12. Fernandes jobboldali beadása Dzjubát találja két ember között középen, de Senavi leszedi a lábáról!
16. perc: Trezeguet megy el a baloldalon, egyet cselez befelé és a tizenhatoson belülről eltekeri a jobb sarok irányába, de mellé megy!
19. perc: Egy szabadrúgást középre kifejelnek a tizenhatosról Cserisev elé, aki épphogy kapu fölé durrant 20-ról!
30. perc: És mezőnyjáték! Elültek a nagy orosz rohamok, egyiptomi tiki-taka folyik, helyzet nincs belőle!
34. perc: Annyira megy ez a fajta játék, hogy kis híján gólt kapnak az oroszok! Trezeguet beadja, Neni elfejeli, Zsirkov ment Szalah elől, a többiek jönnek neki egy sörrel… vagy vodkával!
42. perc: Egy védelmi hiba után Szalah kap labdát a jobboldalon, megforgatja a védőjét aztán kapura lő, centikkel a bal alsó mellé!
45. perc: Vége az első félidőnek! Nem volt hosszabbítás!

Nagy rössel kezdtek az oroszok, akik még ezzel a döntetlennel is boldogok lennének. Aztán ez a lendület alábbhagyott és meddő mezőnyjátékba csapott át. Az orosz támadásokban az utolsó passzokba csúszik hiba, de ugyanez elmondható Egyiptomról is, akik a félidő vége felé jutottak csak el az orosz kapuig. Ne felejtsük el, hogy ezt a meccset meg kell nyernie Egyiptomnak, csak akkor marad reális esélye a továbbjutásra! Ha marad a döntetlen, akkor gyakorlatilag kiesik a csapat, hiába veri meg Szaúd-Arábiát, amely a csoport leggyengébb tagja!

46. perc: Nem cserél egyik csapat sem! Orosz kezdőrúgással folytatódik a meccs!
47. perc: MEG EGY ÖNGÓLLAL! FATHI!!! Egy jobboldali beadást követően Golovin lő nagyon rosszul Dzjuba felé, az ő védője volt Fathi, akinek a lábáról végül is a kifutó kapus mellett a kapu jobb alsó sarkába pattan a labda! 0:1! Most már tényleg támadnia kell Egyiptomnak!
57. perc: Feszült az egyiptomi csapat! Tarek Hamed ellen szabálytalankodik, Mahmúd Hasszán meg addig reklamál, míg Cáceres megunja és sárgát ad!
59. perc: ELDŐLT!!! KIESETT EGYIPTOM!!! Fernandes kap labdát a jobboldalon, leviszi az alapvonalig, megcsinál egy cselt és beadja, Cserisev hót üresen érkezik, és a rövidbe tüzel! 2:0!
62. perc: HÁROM!!! Egy hosszan felívelt labdát a tizenhatos előterének jobboldalán vesz le Dzjuba, aki elzavarja a védőjét a büfébe, majd 10 méterről kilövi a jobb alsót! Összeomlott Egyiptom!
64. perc: Cserél Egyiptom! El Nenit hozza le Hector Cúper, Varda érkezik a helyére, aki az első körben kezdő volt, éppen Szalah helyén!
68. perc: Ez se akar összejönni! Egy baloldali beadás után Szalah kap labdát, aki a jobboldalon észreveszi Mahmúd Hasszánt, ő azonban nem találja a jobb alsót! Mellé ment!
69. perc: Egyiptom újabb cserét hajt végre! A Trezeguet művésznevű Mahmúd Hasszán be is fejezi, Szobhi érkezik a helyére!
72, perc: Videóbírózunk? Igen! Lerántották Szalahot a tizenhatoson belül! Ezt derítette ki a videóbíró, megadja Cáceres a tizenegyest, anit Szalah értékesít is! Szépségtapasz! 1:3
74. perc: Orosz csere! Cserisev jön le a pályáról, Kuzjajev érkezik a helyére!
79. perc: Megint cserélnek az oroszok! Fedor Szmolov jön, ezen a meccsen is lehetőséget kap, Dzjubát váltja!
82. perc: Hector Cúpernek van még egy cseréje, ki is használja! Kahraba áll be, lejön Mohszen!
84. perc: Szmolov kap sárgalapot, mert lerántott egy egyiptomit! Szmolovot rohadtul nem érdekli…
86. perc: Jön az utolsó orosz csere is! Zsirkov kap pihenőt, Kudrjasov áll a helyére! Ezzel a cseréket mindkét oldalon letudtuk!
94. perc: Lefújja a mérkőzést Enrique Cáceres! Győzött Oroszország!

Győzött Oroszország, Sztanyiszlav Csercseszov csapata ezzel bebiztosította továbbjutását, függetlenül az utolsó csoportforduló eredményétől! Az oroszok összességében uralták ezt a mérkőzést, a szerencsés öngólt követően felszabadultan fociztak.
Egyiptom eközben csak Szalah szépségtapaszának örülhetett, de egyébként lélekben feladták a győzelemért folytatott harcot! Így hiába verik meg adott esetben Szaúd-Arábiát Volgográdban jövő héten, mindenképpen hazamennek.
Megérdemelt orosz győzelemmel kezdődött tehát a második forduló a csoportkörben, azt hiszem, egész Oroszország most nagyon boldogan fekszik le aludni!

Holnap kialakul az első két csoport végeredménye! Újabb három tudósítással várjuk önöket!                             (Haász Rudolf)