Harry Kane a megmentő

A világbajnokság ötödik versenynapjának záró mérkőzése lesz a Tunézia-Anglia parti.

A tunéziai válogatott nemsokára az ötödik világbajnokságának fut neki és az eddigi négy alkalomból egyszer sem élte túl a csoportkört. Anglia csak egyszer, 1966-ban hazai pályán nyert világbajnokságot, azóta csak egyszer, 1990-ben jutott el legalább az elődöntőig, akkor is negyedik helyen zárt. Az elmúlt 28 évben mindig nagy elvárásokkal futottak neki a világbajnokságoknak, ám egyszer sem tudtak negyeddöntőnél tovább jutni. Legutóbb Roy Hodgsonnal a csoportkört sem élték túl, most Gary Southgate-tel vágnak neki a nagy kalandnak, kérdés, hogy milyen formában?

Az elmúlt 20 évben az angoloknak nem okozott gondot a világbajnoki kvalifikáció, csak hát ugye az a fránya teljesítmény világversenyen. Most megpróbálnak lazán hozzáállni a kérdéshez, az a kommunikáció, hogy ennek a világbajnokságnak minden percét ki kell élvezni. Azt még nem tudjuk, hogy ennek a hozzáállásnak milyen foganatja lesz, de az angol szurkolók rendíthetetlenül kitartanak a csapat mellett és reménykednek.

Tunézia esetében az edzőváltás borzolta leginkább a kedélyeket, amelyet ugyebár a selejtező kellős közepén hajtottak végre. Tény, hogy a legutóbbi 5 felkészülési meccsükből csak kettőt nyertek és egyet buktak el Nabil Malul szövetségi kapitánnyal, tehát elvileg az eredmények alapján nincs különösebben jó formában a csapat, amelyet jellemzően Afrikában és kisebb európai csapatokban focizó játékosok alkotnak.

Viszont tudjuk jól, hogy a világbajnokság más terep, mint akár egy felkészülési meccs. Ami nehézséget okozhat ezen a találkozón, hogy rengeteg muslicát észleltek a stadion környékén, ez ellen már különféle vegyszerekkel próbáltak a közelmúltban védekezni, egyelőre nem sok sikerrel!

A tunéziai kezdőcsapat: Hasszen – Meriah, Sziam Ben Jusszef, Bronn, Maalul – Szkiri, Badri, Szasszi – Fahreddin Ben Jusszef, Kazri, Szliti Szövetségi kapitány: Nabil Malul
Az angol kezdőcsapat: Pickford – Maguire, Stones, Walker – Young, Lingard, Henderson, Delle Alli, Trippier – Kane, Sterling Szövetségi kapitány: Gary Southgate
Játékvezető: Wilmar Roldán (Kolumbia)

1. perc: A tiszta pirosban játszó angolok kezdik a meccset, Tunézia tiszta fehérben látható. A kolumbiai Wilmar Roldán indítja sípszóval a meccset!
4. perc: Két helyzet egymás után! Delle Alli jobboldali beadását mentik a védők, de visszakerül hozzá, majd kiosztja Lingardnak, aki hétről a kapusba lő! Nem sokkal később Lingard próbálkozott egy baloldali beadással, középen Sterling az üres kapu mellé gurít, de Roldán már lefújja a szitut les miatt!
11. perc: Vezet Anglia!!! Balról jön a szöglet, ha jól láttam, Hendersontól! Középen ugrik Stones, aki a jobb felsőt veszi célba fejjel, Hasszen kivédi, de érkezik Kane és öt méterről a bal alsóba tüzel! 1:0
14. perc: Megsérül Hasszen! Le kell cserélni! Ben Musztafa a cserekapus, ő áll be védeni! Szegény Hasszen sírva fakad!
18. perc: Walker jobboldali beadását Henderson elé tisztázzák a védők, Henderson harmincról megkínálja Ben Musztafát, ő eldől a bal sarok felé és megfogja!
27. perc: Maguire veszti el a labdát a saját térfelén, kis kavarodás után Szasszi elé kerül, aki 18-ról rátűzi, de 10 métert téveszt!
33. perc: Tizenegyest kap Tunézia! Walker könyökölte le Fahreddin Ben Jusszefet a tizenhatoson belül! Walker sárgát kap, Szasszi pedig gólt rúg Angliának! 1:1
45. perc: Egy jobboldali indítás után valahogyan odakerül Lingard elé a labda, amit megpróbál a kapus előle felszedni, ám Lingard elviszi mellette és a kapufára lő! Három percet hosszabbított Wilmar Roldán, majd lefújta az első félidőt!

Nagyon jól, góllal kezdtek az angolok, ám egy buta hiba, egy szabálytalanságból kapott tizenegyes elég volt Tunéziának az egyenlítésre. Ezt követően próbálták felpörgetni a tempót a piros mezesek, de egyelőre újabb gólt nem sikerült szerezniük, talán majd negyedórányi szünet után a második félidőben.

46. perc: Nem cserélt egyik csapat sem, Tunézia kezdi a második félidőt!
60. perc: Nagyrészt az angoloké a labda, próbálkoznak is helyzetet kialakítani, egyelőre kevés sikerrel!
68. perc: Cserél Anglia! Raheem Sterling távozik a pályáról, Marcus Rashford váltja! A közönség unatkozik! Még akkor is, ha Trippier szabadrúgása mellé száll! Balról, 25 méterről érkezett a lövés!
73. perc: Cserél Tunézia! Szliti befejezte mára, Ben Amor lesz a helyettese! A közönség orosz része elkezdett az oroszoknak szurkolni, pedig ők csak holnap este játszanak Egyiptommal Szentpéterváron!
80. perc: Újabb Angol csere! Delle Alli helyére Loftus-Cheek érkezik! Mindez az után, hogy Ashley Young 21 méterről kapu fölé küld egy szabadrúgást!
85. perc: Cserél Tunézia! Kazri helyére Khalifa áll be, és ezzel letudják az összes cserét!
91. perc: Ott a vezető gól! Anglia vezet megint! Egy jobboldali szögletbe középen Maguire teszi bele a fejét, onnan megy tovább a labda Kane lábára, aki 4 méterről pöcköli a kapuba a baloldali kapufánál! 1:2!
93. perc: Még a végére egy angol csere! Lingard fejezi be a mérkőzést, Dier kap két percet nagyjából!
94. perc: Tévedtem! Kettőnél kevesebbet kapott Dier! Lefújja a meccset Wilmar Roldán!

Harry Kane tehát klasszis teljesítménnyel, egy olyan meccsen szállította a három pontot az angoloknak, ahol Tunézia összesen csak egy kapura lövést tudott produkálni, a tizenegyest! A második félidőben igazából leült a meccs, a győztes gólt leszámítva csak a cserék ténye hozott némi életet a meccsbe!