Győzelmet érő szabadrúgás

Az oroszországi labdarúgó világbajnokság negyedik versenynapjához érkeztünk!

A napot Costa Rica és Szerbia találkozója nyitja. Costa Rica megismételné a négy évvel ezelőtti teljesítményét, amikor a negyeddöntőig meneteltek, ahol emlékeim szerint Hollandia állította meg őket. Abból a csapatból is itt vannak még néhányan és kezdésként Szerbiával kell tehát megmérkőzniük és lehetőség szerint nyerni ahhoz, hogy célkitűzéseiket megvalósíthassák. Szerbiával, amely csapat az elmúlt 8 évet nézve éppen a nyolcadik szövetségi kapitányát fogyasztja, védelme pedig tele van nemzetközi rutinnal rendelkező játékosok egész sorával.

Szóval Oscar Ramírez csapatának nem lesz egyszerű dolga. Viszont bízhat a mester azokban a játékosokban, akik a brazíliai csodát végrehajtották, miképpen Mladen Krsztajics is ugyanezt teheti azokkal a rutinos játékosaival, akik nyolc éve is rendelkezésre álltak, és akiknek ez lehet az utolsó dobása. A helyzet itt is majdnem ugyanaz, mint amit tegnap Horvátország és Nigéria esetében tapasztalhattunk; a győztes néhány órára lépéselőnybe kerülhet Brazíliával és Svájccal szemben!

A Costa-Rica-i kezdőcsapat: Keylor Navas – Gamboa, Acosta, Giancarlo González, Duarte, Calvo – Venengas, Guzmán, Bryan Ruíz – Urena Szövetségi kapitány: Óscar Ramírez
A szerb kezdőcsapat: Sztojkovics – Ivanovics, Milenkovics, Tosics, Kolarov – Matics, Milivojevics – Tadics, Milinkovics-Szavics, Ljajics – Mitrovics Szövetségi kapitány: Mladen Krsztajics
Játékvezető: Malang Diedhiou (Szenegál)
Nézőszám: 41367 fő

1. perc: A tiszta fehérben játszó szerbek kezdik az összecsapást, Piros-kék szerelésben játszik Costa Rica. Malang Didiu vezeti a mérkőzést, ő Szenegálból érkezett!
3. perc: Bryan Ruíz kiugratja Urenát a jobboldalon, aki éles szögből a kapusba lő!
12. perc: AJTÓ-ABLAK HELYZET!!! Guzmán baloldali beadása González fején landol, ahonnan elszáll a laszti a légtérbe! Sztojkovics csak leste! Gonzálezre a kutya sem figyelt!
22. perc: Calvo elkésett, odacsúszott Tadicsnak, Didiu ezért kiosztja az első sárgát a meccsen!
27. perc: Milinkovics-Szavics mit hagyott ki!!! Kolarov ívelte előre, ő átvette, majd az a tizenhatoson belülről, kissé balról Navasba püföli! Más kérdés, hogy már les is volt!
37. perc: Tosics és Acosta ütközik a levegőbe, utóbbi bánta, hosszú percekig tartó ápolás következik, a costa ricai cserék elmennek melegíteni! Cserélni egyelőre nem kell!
43. perc: Calvo kap lavdát a jobboldalon, majd megtolja a tizenhatos irányába és megcélozza a jobb alsót, alig téveszt! Okos!
44. perc: Jajj! Milinkovics-Szavics! Tizenkét méterről ollózza kapura Milivojevics beadását, a jobb alsó felé tart de óriásit véd Navas!
45. perc: Két percet hosszabbít a játékvezető, ám aztán szünet jön!

Az első félidőben összesen két Costa Rica-i helyzetet láthattunk, ezeket leszámítva végig a szerbek irányítottak, akik veszélyes helyzeteket is kialakítottak. Egyelőre a másik oldalon ugyanazt a szervezettséget látom, mint négy éve, ám gólt Oscar Ramírez csapata sem tudott szerezni! A jó meccshez márpedig gól kell, reméljük, ez a második félidőben megérkezik! Pihenünk!

46. perc: Nem szakad meg a hagyomány, továbbra sem látunk olyan meccset, ahol a félidőben cserére szánták volna magukat! Costa Rica indítja kezdőrúgással a félidőt!
52. perc: Milinkovics-Szavics kényszerítőzik a jobboldalon Mitroviccsal, aki végül hat méterről a hosszú alsót célozza, de csak Navast találja!
56. perc: ÓRIÁSI GÓL!!! VEZET SZERBIA!!! KOLAROV!!! Onnan indul, hogy a jobboldalon a tizenhatos előtt felrúgja Guzmán Mitrovicsot, amiért sárgát kap! Kolarov végzi el 22 méterről, irgalmatlanul betekeri a rövid felsőbe!!! Gyönyörű! 0:1!
60. perc: Csere! Costa Rica csapatába Bolanos érkezik Venegas helyére! Előtte Ivanovics páros lábbal szállt bele Venegasba, amiért megkapta a sárgát!
67. perc: Costa Rica cserél! Urena jön le a pályáról, Campbell érkezik a helyére!
70. perc: Cserélnek a szerbek is! Ljajics jön le a pályáról, Filip Kosztics érkezik a helyére!
73. perc: Félti a veretlenségét Costa Rica! Cserélnek is, ma utoljára! Daniel Colindres jön Guzmán helyére!
82. perc: Cserélnek a szerbek! Tadics jön le, Rukavina áll be a helyére! A cél az eredmény tartása!
89. perc: Az utolsó csere következik a szerbeknél is! Mitrovics indul el a kispad felé, Prijovics pedig pályára lép
96. perc: Öt perc ugyan a hosszabbítás, de még erre is rátesz a szenegáli bíró. Enne Costa Rica örül, mert helyzetet tud kialakítani! Bryan Ruíz lő jobbról, tíz méterről, kilövi Milivojevicset, akiről Duarte elé pattan a labda, ő viszont nem a kapuba, hanem föld körüli pályára küldi a labdát! De nincs jelentősége, mert les!
97. perc: Videó-bírózás után, könyöklésért kap még egy sárgát Prijovics, akinek a könyöke Acosta arcát szerette volna átrendezni! Piros is lehetett volna, de mindegy, mert ebben a pillanatban vége a meccsnek!

Szerbia tehát egy óriási szabadrúgás góllal szerezte meg a három pontot a mai nap első találkozóján. Összességében a szerbek dominálták ezt a találkozót, a gól után pedig főleg a meccs vége felé átadták a kezdeményezést Costa Ricának és okos játékkal nyertek.
Costa Rica elvesztette 4 éve tartó veretlenségét és ezzel nagy bajba került, a következő körben nyerniük kell. Győzelmével Szerbia vezeti az E-csoportot.