Én a megbélyegzett

A Borderline szindrómában szenvedő Kneszl Beáta Carmen Én a megbélyegzett című könyvéről szervezett író-olvasó találkozót Szekszárdon a Gyöngysor Alapítvány.

A Gyöngysor Alapítvány által szervezett író-olvasó találkozó vendége volt Kneszl Beáta Carmen, aki könyvet írt Borderline szindrómájáról, életéről, betegségéről, lelki mélyrepüléséről és helytállásáról.

A szekszárdi Gyöngysor Alapítvány kórházból kikerült lelki betegeknek segít abban, hogy újra vissza tudjanak illeszkedni az életbe. E mellett az időseknek és a  krízis helyzetben élők sorsát is szívükön viselik. Az általuk felvállalt misszióba jól illeszkedik Kneszl Beáta Carmen könyve, sorsa, lelki kálváriája. Az írónő 2016-ban megkapta az Ébredések Alapítványtól az Antistigma díjat, amelyet olyan íróknak, betegeknek ítélnek oda, akik a médiában szót emelnek a pszichiátriai betegek megbélyegzése ellen.

- Én nyíltan vállaltam a titkomat, és ha ez ára annak, hogy akár egyetlen ember életét megmenthetem, akkor megérte – hangsúlyozza  Kneszl Beáta Carmen, akinek ugyan két diplomája van, angolul beszél, mégsincs munkája.

Az író-olvasó találkozóval a Gyöngysor alapítvány egy régi terve valósult meg, amelyen az írónő az Én a megbélyegzett címmel megjelent könyvéről beszélt, amelynek megírásával a sortársainak is szeretne segítséget nyújtani abban, hogy miként kommunikálják a külvilág felé a betegségüket, hiszen olyan neves személyiségek, mint József Attila, Angelina Jolie, Beethoven, Diana hercegnő is szenvedtek tőle.