Ellentétek ha találkoznak...

A nap harmadik mérkőzésén Peru lép pályára Dánia ellen.

Érdekes lesz ez a meccs abból a szempontból, hogy egy dél-amerikai, latinos focit játszó perui csapat és a skandináv vonalat képviselő dánok találkoznak egymással, tehát mondhatnánk azt is, hogy tűz és víz csap össze a pályán.

Peru világbajnoki keretében jellemzően olyan játékosok szerepelnek, akik dél-amerikai bajnokságokban edződnek, legismertebb játékosuk a hollandiai PSV Eindhovent is megjárt Jefferson Farfán, aki jelenleg a Lokomotiv Moszkva játékosa. Peru 1982 után tér vissza a világbajnoki mezőnybe az argentin Ricardo Gareca vezetésével, a már említett Farfán játéka kulcsfontosságú számukra a jó szerepléshez.

A dán válogatottról korántsem mondható el, hogy egy emberre lenne kihegyezve, bár az igaz, hogy Christian Eriksen szenzációs játéka az Írország elleni pótselejtező második meccsén elképesztően fontos volt ahhoz, hogy most itt róluk beszélhessünk és ne az írekről. A dán csapat tele van Európában játszókkal, akik az ő szintjükön kiemelkedőek, az ellenfélnél – sok más mellett abba is kapaszkodhatnak, hogy egyik dán játékos sem vehető azért egy kalap alá Messivel vagy Cristiano Ronaldóval. Ami a világbajnoki csoportot illeti; aki nyer, az megy a franciák után, benne van a pakliban, hogy ez akár Peru is lehet. láttunk mi már érdekes eredményeket eddig. Egyik csapat sincs különösebben rossz formában. A dánok 5 felkészülési meccsükből csak egyet vesztettek el, míg a perui csapat nem szenvedett vereséget a felkészülés során, csak a svédekkel játszottak gól nélküli döntetlent. Ilyen előzményekkel vágnak tehát neki ennek a világbajnokságnak.

A perui kezdőcsapat: Gallese – Advinxula, Alberto Rodríguez, Ramos, Trauco – Jefferson Farfán, Tapia, Cueva, Yotún, Flores – Carrillo Szövetségi kapitány: Ricardo Gareca
A dán kezdőcsapat: Schmeichel – Stryger Larsen, Christensen, Kjaer, Dalsgaard – Sisto, Kvist, Eriksen, Delaney, Poulsen – Jörgensen Szövetségi kapitány: Age Hareide
Játékvezető: Bakary Gassama (Gambia)

1. perc: A tiszta pirosban játszó dánoké a kezdőrúgás joga, tiszta fehérben a perui csapat játszik majd. Van egy piros csík a mezükön. A gambiai Bakary Gassama vezeti a meccset!
10. perc: Eddig 3 kapura menő lövés perui oldalon, egyik sem talált kaput!
13. perc: Sistótól veszi el a labdát Carrillo a jobboldalon, egy cselle a tizenhatos felé tolja, majd annak sarkától megküldi a labdát, de Schmeichel leér és nagyot véd!
25. perc: Nincs értékelhető helyzet, egyelőre egymáson keresik a fogást a felek! Némi mezőnyjáték, aztán veszélytelen szögletek, szabadrúgások, lövések. Ennyi eddig!
29. perc: Végre egy perui helyzet! Carrillo ugratja ki a jobboldalon Farfánt, aki beviszi a tizenhatosra és lő, azonban érkezik Kjaer lába és menteni tud! A szöglet nem veszélyes!
36. perc: Kvist néhány perccel korábban megsérült a dánoknál, cserélni kell! Lasse Schöne érkezik a helyére! Kvistet hordágyon viszik az öltözőbe, nem néz ki jól!
38. perc: Sisto indul meg a kapu felé a jobboldalon, 17 méterre a kaputól Tapia felrúgja, meg is kapja a sárgát! Eriksen a sorfalba küldi a szabadrúgást a lepattanót meg Schöne lövi el, Gallese véd!
44. perc: Videóbírózunk miután Poulsen felrúgja Cuevát a tizenhatoson belül… És Bakary Gassama meg is adja a tizenegyest! Cueva végzi el, és fölé rúgja! Nincs 36 év után perui gól világbajnokságon! Pedig a tizenegyest megkapta!
45. perc: Gassama 3 percet hosszabbított és lefújta az első félidőt! Gól nélküli döntetlen egyelőre!

Az első félórában komoly helyzet nem alakult ki, Kvist sérülése kavarta fel az állóvizet! Ma úgy tűnik tizenegyes kihagyási verseny van, amelybe Cueva és Messi nevezett be eddig. Ezzel a meccsel is egyelőre az a gond, hogy egy kézen meg tudom számolni, hány helyzet alakult ki az első félidőben. De gondoljunk a franciák meccsére, amely a második félidőben pörgött fel igazán, talán most is ez lesz a helyzet! Pihenünk!

46. perc: Nem cseréltek a kapitányok! Folytatjuk a tudósítást perui kezdőrúgással!
59. perc: Vezet Dánia! Zseniális kontrát vezetnek a skandinávok! Sisto kiugratja Eriksent a baloldalon, aki Yusuf Poulsenhez passzol, övé a gólhelyzet, hat méterről be is lövi a bal alsóba! 0:1!
61. perc: FLORES!!! Majdnem itt a válasz! Farfántól kap egy kiugratást a baloldalon, beviszi hat méterre és a jobb alsót célozza, Schmeichel azonban elképesztő reflexszel véd!
62. perc: Cserél is a perui válogatott! Flores jön le, Paulo Guerrero érkezik a helyére! Az a Paulo Guerrero, akit korábban eltiltottak, de ezt felfüggesztették!
67. perc: Dán csere! Sisto meccsének vége! Martin Brathwaite máris beáll a helyére!
69. perc: GÓLHELYZET!!! Trauco baloldali beadására Farfán érkezik a másik oldalon és centikkel megy el a fejes a bal alsó mellett!
73. perc Carrillo és Advíncula kényszerítőzik a jobboldalon, végül az utóbbi lő Schmeichel kezébe 6 méterről! Elkapkodták!
78. perc: Cueva lóg meg a baloldalon Yotún passzával, lőni nem mer, inkább passzol Guerrerónak középre, aki sarokkal teszi kapura, de egy méterrel elhibázza! Ha bemegy, a világbajnokság gólja!
81. perc: Cserél Dánia! Christensen valószínűleg megsérült, Mathías Jörgensen helyettesíti majd!
85. perc: Peru cserél! Raúl Ruidíaz érkezik Jefferson Farfán helyére! Közben Delaney kap egy sárgát, valószínűleg szabálytalankodott! De hogy mit, azt nem tudom!
87, perc: Csere! Tapia az utolsó, aki idő előtt befejezi, Aquino áll be!
95. perc: Vége a meccsnek! Győzött Dánia!

Valamivel eseménydúsabb második félidőt láttunk, a dánok maximálisan kihasználták azt az egyetlen perui védelmi hibát, amelyet elkövettek, így azt lehet mondani, hogy megérdemelten, de nagyon nehezen szerezték meg a három pontot. A peruiak főleg Paolo Guerrero beállítása után váltottak sebességi fokozatot, helyzetek kialakításával próbálkozták, ám gólt már nem tudtak lőni, ráadásul az első félidőben még a tizenegyest is kihagyták! Így lesz sorsdöntő számukra a franciák elleni összecsapás, míg a dánok nyugodtan készülhetnek az ausztrálok ellen. Franciaország és Dánia áll jelenleg a C-csoport továbbjutást érő helyein.