Egy felejthető, unalmas meccs

Folytatjuk a tudósítás sorozatot a labdarúgó világbajnokságról. Az A-csoportban zárjuk le a második fordulót!

Uruguay és Szaúd-Arábia mérkőzésén annak ellenére sem a szaúdiak az esélyesek, hogy a két csapat barátságos meccseken már összemérte erejét és mindkétszer jól tartották magukat. A szaúdi csapat úgy jött erre a mérkőzésre, hogy az oroszok elleni 5:0-s meccs után kaptak fegyelmit a nyakukba, a Szaúdi Labdarúgó Szövetség keményen büntette a játékosokat. A felkészülésüket megzavarta, hogy a meccs helyszínére, Rosztovba utazva landolás előtt kigyulladt a csapatot szállító repülőgép, szerencsére senki nem sérült meg.

Ami a mai kezdőjüket illet, legalább öt helyen, köztük kapus poszton is változtatott a csapatán Juan Antonio Pizzi, míg az uruguayi oldalon csupán két változtatást eszközölt Óscar Tabárez az Egyiptom elleni meccshez képest. Az uruguayi középpályán ezúttal Cristían Rodríguez Carlos Sánchez kezd majd, ezúttal Nandez és De Arrascaeta kapott pihenőt. Akárhonnan nézem, ezt a találkozót Uruguaynak nyernie kéne, legalábbis annak alapján, amit az előző körben láttunk a két csapattól!

Az uruguayi kezdőcsapat: Muslera – Cáceres, Giménez, Godín, Varela – Cristían Rodríguez, Bentancur, Vecino, Carlos Sánchez – Cavani, Suárez Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez
A szaúdi kezdőcsapat: Ovaisz – Sahrani, Bulaihi, Havszavi, Breik – Davszari, Dzsasszim, Otajf, Faradzs, Bahebri – Muvallad Szövetségi kapitány: Juan Antonio Pizzi
Játékvezető: Clément Turpin (Franciaország)
Nézőszám: 42678 fő

1. perc: Tiszta fehérben a szaúdiak kezdik a mérkőzést, Uruguay a szokásos égszínkék-fekete szerelésében lép pályára. A mérkőzést a francia Clément Turpin vezeti.
10. perc: Megint az oroszok csinálják a hangulatot saját csapatuk éltetésével, a szaúdi és az uruguayi szurkolók is csendben nézik a meccset! Sok helyzet nincs, a szaúdi csapat azt hozza, mit tőlük várni lehet, Uruguay csapata még ébredezik!
20. perc: Istenemre mondom, nem bánnám, ha Szaúd-Arábia kiesne! Rém unalmas a meccs, a jelen lévő orosz szurkolók magukat szórakoztatják!
23. perc: Na végre valami! Vezet Uruguay! Egy baloldali szögletet középen tovább csúsztatnak Suárez felé, a szaúdi kapus rosszul jön ki, üres marad a kapu, Suárez meg jobbról, 5 méterről az üres kapuba passzol! 1:0! Szaúd-Arábiában nem szokás Barcelona meccseket nézni, különben tudhatnák, hogy azért ennél jobban is lehet és kell is védekezni Suárezen!
27. perc: 21 méterről, középről érkezik a szabadrúgás Bahebritől a léc alá, Muslera kitolja!
 41. perc: Cserélni kell! Dzsasszim megsérül! Huszain al Mogahvi áll be a helyére!
45. perc: Mindez 4 perccel a sérülés után! Közben két percet még végigszenvedünk ebből a félidőből! És vége!

Hát azt nagyjából sejtettem, hogy Szaúd-Arábia körülbelül mire képes, na, de hogy ennyire alkalmazkodjon hozzájuk egy Uruguay, amely tele van világsztárokkal, ezt azért nem gondoltam volna! Alig jutnak el a kapuig, ha mégis megtörténik, elügyetlenkedik a helyzeteket, így egy unalmas, békés hangulatú, szerda kora esti focikázgatásnak vagyunk a szemtanúi! Semmit nem szeretnék jobban, mint egy ennél azért izgalmasabb második félidőt! Legalább Óscar Tabárez mester tehet érte!

46. perc: Senki nem cserélt a szünetben! Folytatjuk a szenvedést uruguayi kezdőrúgással!
52. perc: Suárez végez el egy szabadrúgást szemben a kapuval 28 méterről, megpattan a sorfalon, Ovaisz pedig kiüti a jobb sarok elől!
60. perc: Kettős csere Uruguaynál! Diego Laxalt és Lucas Torreira fognak beállni Cristían Rodríguez és Vecino helyére!
62. perc: Cavani ível balról a másik oldalra egy szabadrúgás után, Carlos Sánchez meg csukafejessel küldi fölé!
68. perc: Carlos Sánchez jobboldali szabadrúgását Cáceres fejeli  kapu fölé! Nem sok! Ez is valami!
75. perc: Szaúdi csere! Bahebri jön le, Mohammed Kanno váltja 42678 néző szeme láttára!
78. perc: Fahad a Muvallad is lemegy a pályáról, el Szahlavi érkezik a helyére! Ezzel el-fogytak a szaúdi cserék! Csak hogy egy kicsit viccelődjünk ezen a semmilyen csapaton!
82. perc: Végrehajtja Uruguay is a harmadik cseréjét! Carlos Sánchez munkáját megköszönik, Nandez érkezik a helyére!
86. perc: Egy előreívelt labdára megy Cavani, Oszama Havszavi nagyot hibázik, gyakorlatilag az uruguayinak passzol, aki a kivetődő kapusba lő körülbelül 15 méterről!
95. perc: Jajj, de jó! Vége a szenvedésnek! Clément Turpin lefújta

Felejthető mérkőzésen nyer Uruguay és biztosan továbbjutott, Szaúd-Arábia pedig úgy megy haza az Egyiptom elleni meccset követően, hogy emlékezeteset nem tudott alkotni.

Túlzás nélkül mondhatom; ez a csapat két egyenest nem tud a labdába rúgni, mégis itt voltak, ami az ázsiai selejtezős mezőny gyengeségét mutatja. Érthetetlen, miért nem hozta ki magából a maximumot az uruguayi csapat, vagy ha csak ennyi a maximum, akkor nagy baj van. Zárjuk is le ezt a találkozót és felejtsük el, ami itt történt! Őszintén remélem, hogy Iránt a spanyolok azért ennél komolyabban veszik! (Haász Rudolf)