Csikorogva indult a belga gépezet

Izland után a világbajnokság másik abszolút újonca, Panama is bemutatkozik a tornán.

Az ötödik versenynapon Hernán Darío Gómez együttese azzal a Belgiummal találkozik, amelynek kerete hemzseg a nemzetközi szinten jegyzett játékosoktól, így ennek a mérkőzésnek egyértelmű esélyesei. Ugyanakkor Panamát sem lehet egyértelműen leírni, hiszen a saját kontinensén, Észak-és Közép-Amerikában a legerősebbek között számon tartott Egyesült Államok csapatát is maguk mögé utasították.

Viszont nem szabad azt sem elfelejteni, hogy a belga válogatott – lévén bombaerős a kerete – a papírforma szerin gólokkal kell, hogy nyerje ezt a mérkőzést. Ennek érdekében Roberto Martínez mindent meg is tesz, hiszen Vincent Kompany kivételével gyakorlatilag minden belga sztár ott lesz a csapat kezdőjében. Kompanyt egyébként Boyata helyettesíti majd a védelemben.

A másik oldalon csupa olyan játékos van a keretben, akik Amerikában vagy alacsonyabban rangsorolt dél-amerikai csapatokban rúgják a bőrt, de azért találni Európában játszót is. A két csapat formáját tekintve beszédes, hogy míg a belgák nem kaptak ki a felkészülésük során, addig a panamai csapat csak egy győzelmet tudott felmutatni, így azt hiszem nem lehet kérdés, hogy az előző találkozóval ellentétben itt egyoldalú, belga gólzáporos meccset várhatunk.

Most megnézzük, mi igaz ebből a feltevésből!

A belga kezdőcsapat: Courtois – Alderweireld, Boyata, Verthongen, Meunier – De Bruyne, Witsel, Carrasco – Mertens, Lukaku, Hazard Szővetségi kapitány: Roberto Martínez
A panamai kezdőcsapat: Penedo – Murillo, Torres, Escobar, Davis – Gómez – Bárcenas, Cooper, Godoy, Rodríguez – Perez Szövetségi kapitány: Hernán Darío Gómez
Játékvezető: Janny Sikazwe (Zambia)
Nézőszám: 43257 fő

1. perc: A tiszta fehérben játszó Panama végezte el a kezdőrúgást, a belgák fognak védekezni tiszta pirosban! Afrika legjobb játékvezetője, a zambiai Janny Sikazwe fújja a sípot ezen a meccsen, aki vezetett már döntőt klubvilágbajnokságon!
8. perc: Mertens kap labdát 17 méterre a kaputól, a jobb felső irányába lő, Penedo a lécre tolja! A belgák vették tehát magukhoz a kezdeményezést!
12. perc: Ezt majdnem összebénázta Panama! Egy rossz baloldali kiugratás jön Hazard felé, amit Torres lekapcsol, majd hazagurítja, Penedo marad a kapujában ezért Hazard le tud csapni a labdára viszont az oldalhálóba püföli!
14. perc: Meunier odapakol Rodrígueznek kézzel a hasára, sárga lapot kap!
18. perc: Eric Davis is beleszáll Mertensbe, neki is jár a sárga! Meg is kapja!
22. perc: De Bruyne jobboldali beadása középen Lukakut keresi, viszont csak Torres lábát találja! Ha az nincs ott, Lukaku 3 méterről begyötri!
38. perc: Hazard!!! Labdát kap a jobboldalon, beviszi a tizenhatosra és a jobb alsót célozza, Penedo kiszedi!
45. perc: Ma sehogy sem akar összejönni izgalmas meccs! Oké, hogy Belgium birtokolja a labdát, de azzal semmire se megy! Közben letelik a két perces hosszabbítás! Szünet jön!

Meglepően jól tartja magát Panama, egy szabálytalanságokkal tarkított, meddő belga mezőnyfölényt hozó félidőt láttunk, amelyet időnként lassú panamai kontrák zavartak meg! Jó lenne, ha a kapitányok valamit változtatnának az öltözőben, mert a magamfajta tudósító lassan elalszik a laptopja vagy a számítógépe előtt! Mindent elmond erről a meccsről, hogy két oldalt is alig sikerült összehozni szövegszerkesztőben!

46. perc: Csere nincs! Belga kezdőrúgással folytatjuk! ÉS EGY ÓRIÁSI GÓLLAL! Mertens jobboldali beadását Torres kifejeli a feladó elé, aki kapásból ellövi 14 méterről, szépen ívesen erősen behullik a labda a bal alsóba! Gyönyörű gól!
49. perc: Cooper fellöki Hazardot, kap érte egy sárga lapot! Nagyon nem lehet vele vitatkozni!
51. perc: Murillo is kap egy sárgát valami disznóságáért, pontosan nem láttam az esetet! Mindenesetre a szabadrúgást De Bruyne tekeri picivel a bal felső mellé!
55. perc: Murillo kap labdát a jobboldalon a tizenhatoson belül, amit aztán a kivetődő Courtois kapusba lő! Carrasco nem figyelt!
58. perc: Godoy is szabálytalankodik, neki is jár egy sárga
60. perc: Sárga hegyek! Most Verthongen kap egyet Cooper felrúgásáért!
63. perc: Kettős csere panamai oldalon! Bárcenas és Rodtíguez jön le, Gabriel Torres és Ismael Díaz folytatják, utóbbi a spanyol Deportivo csatára!
69. perc: Ott a második belga gól! Lukaku! Hazard kap labdát a baloldalon, leviszi az alapvonal közelébe, nem adja be, hanem visszagurít De Bruyne elé, akinek a bal külsős beadására Lukaku érkezik középen és a kapu jobboldalába fejel! 2:0!
73. perc: Az utolsó panamai csere következik! Blas Perez jön le, Tejada érkezik a helyére!
74. perc: A belgák is cserélnek egyet! Moussa Dembelé áll be, Carrasco megy a padra!
75. perc: Három! Lukaku dupla!!! A saját térfelén szerez labdát Hazard, rágyorsít a panamai védelemre, majd a baloldalon kiugratja Lukakut, aki beviszi a tizenhatosra, majd a kifutó kapus mellet elhelyezi a labdát a jobb alsóba! Mintaszerű kontra! 3:0!
83. perc: Csere lesz a belgáknál! Mertens jön le a pályáról és Eden Hazard testvére, Thorgan érkezik a helyére!
88. perc: De Bruyne mezében van némi sárga szín, de ez nem elég, merthogy a belga középpályás mellkasba talpalja Tejadát, ezért pedig kap még egy kis sárgát, lap formájában!
90. perc: Közben cserélnek egy utolsót a belgák! Chadly áll be Axel Witsel helyére, ebben a kérdésben Roberto Martínez nem viccel!
94. perc: Vége a meccsnek! Lefújta Sikazwe!

Csikorogva indult a belga gépezet, de azért a második félidőben csak bedarálták az önmagát könnyen nem adó Panamát, amely lelkes kis csapat, de bebizonyosodott, hogy nincs egy szinten a belgákkal. A belgáknak jót tett a szünet, na és persze Mertens zseniális első gólja, onnantól kezdve felszabadultan játszottak és hozták a papírformát! A következő körben a belgák Tunéziával, Panama pedig Angliával találkozik, a nap utolsó meccsének eredményétől függően a két európai csapat be is biztosíthatja a továbbjutását.