Biotechnológiai kutató-fejlesztő központ létesül Pécsen

Kétmilliárd forintos beruházás keretében  kutatási és fejlesztési központot hoz létre a dán székhelyű Foss biotechnológiai vállalat Pécsett.

Az élelmiszerbiztonság fejlesztésében élen járó világcég által megvalósítandó  beruházáshoz a kormány 772,9 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt. A dán vállalat a Pécsi Tudományegyetemmel  és a várossal szorosan együtt kíván működni biotechnológiai kutatás és fejlesztés területén, munkalehetőséget teremtve a  fiatal diplomások  számára, az erről szóló  együttműködési megállapodást hétfőn írták alá Pécsett.

A cég két éve vásárolta fel a pécsi – szintén  a takarmány- és élelmiszerbiztonság területén  kutatás és fejlesztéssel foglalkozó - Soft Flow Hungary Kft.-ét, ami  jelenleg 33 munkatárssal működik A tervek szerint  ezt a létszámot az elkövetkezendő években  százra növelik, főként a biotechnológia, a szoftverfejlesztés területén, magasan képzett szakemberekkel. A végső cél - 2020-ig -  egy 120 főt foglalkoztató kutatóbázis létrehozása.

Mint Niels Degn, a Foss kutatási és fejlesztési alelnöke elmondta,  Pécsett 6600 négyzetméteres  telken egy új, 2000 modern  biotechnológiai központot  hoznak létre, egyterű, skandináv stílusban a város nyugati részén, pontos helyszínről még folynak a tárgyalások.

- Az új pécsi központban kémiai és molekuláris sejtbiológiai laborok, szimulációs, gépészmérnöki feladatok, valamint reagensek gyártására alkalmas létesítmények is helyet kapnak az irodák mellett   - emelte ki René Fuhlendorff, a Soft Flow Hungary  ügyvezető-igazgatója.