Betegségek ellen a természet patikájával

Nagyon kevesen vannak azok a szerencsések, akik megfázás, betegség  nélkül vészelik át a telet.

Jó tudni,  ha még nem túl nagy a baj, érdemes a természet patikájához fordulni, egy-egy jó tea nemcsak felmelegít, de segít  súlyosabb betegség megelőzésében is. A C-vitaminnal történő immunerősítés szinte a mindennapok része, mind többen fogyasztanak ezt tartalmazó vitamin tablettákat vagy cseppeket. Gyömbérteával azonban mindez egészségesebben történhet meg. Az ázsiai konyha elsősorban nyersen alkalmazza a gyömbért. Vizsgálatok szerint azonban e  növény elsősorban a benne található kurkuminnak köszönheti rákellenes és gyulladáscsökkentő hatását. Enyhíti a köhögést, csökkenti a torokfájást, és egyben a vírusokkal szemben is képes felvenni a harcot. Influenzás időszakban igazi orvosság a gyömbértea mézzel és citrommal.

Nagyon hatásos a csipkebogyó is, amelyből akár önállóan, akár hibiszkusszal, gyümölccsel vagy kamillával keverten is finom tea készíthető. Perzsiából származik, az ókorban kutyaharapást is gyógyítottak vele, innen kutyarózsa bokor neve, amelyen a növény megtalálható. Általános erősítő hatása van és magas C-vitamin tartalma is ismert. A II. világháború alatt a brit kormány valóságos szüretet rendezett belőle, hogy ebből fedezze  a lakosság C-vitamin szükségletét.  E mellett  jó vízhajtó, javítja az  emésztést és segíti a hólyagműködést is.

Arcüreg- vagy homloküreg gyulladás esetén a diólevél tea lehet a megmentőnk, de ez esetben nem ivásra, hanem gargarizálásra és külsőleg ajánlják a diólevél főzetet a szakértők. Arcüreg-gyulladásesetén éjszakára borogathatjuk is az arcunkat vele. Homloküreg-gyulladás esetén pedig az orrüregbe kell bekerülnie, például egy fültisztító pálca segítségével.