Az argentínoknak beletört a bicskája Izlandba

A leghosszabb nap második találkozóján világbajnoki újoncot avatunk, méghozzá Izlandot.

Izlandon jelenleg tombol a fociláz. Ez nem is csoda, hiszen ha csak az elmúlt 4 évet nézem, hatalmas fejlődésen ment keresztül a helyi labdarúgás. Bár az izlandi klubcsapatok hozzá sem tudnak szagolni egy Bajnokok Ligája vagy Európa Liga csoportkörhöz, valamit mégis nagyon jól csinálnak!

Az izlandi foci első fecskéje, aki komoly nemzetközi karriert futott be, nem más, mint a Chelsea és a Barcelona egykori kitűnő csatára, Eidur Gudjohnsen. Ő rakta le teljesítményével annak az alapjait, hogy Izland nemsokára megkezdhesse futballtörténelme első világbajnokságát. A selejtezőben felmutatott 7-2-1-es mérleg jutalmaként is felfoghatjuk, hogy az argentinokkal kezdenek a harmadik versenynap második összecsapásán. Azokkal az argentinokkal, akiknél Jorge Sampaoli nem árult zsákbamacskát, már csapata tegnapi sajtótájékoztatóján ismertette a kezdőjét, természetesen szigorúan Messivel a névsorban.

Papíron az argentin csapatnak ez egy könnyű meccs lesz, de az izlandi játékosok közül többen már jelezték; nem adják könnyen magukat! Ezt mi két évvel ezelőtt meg is tapasztaltuk. Tehát könnyen lehet, hogy Otamenditő, Di Maríán át egészen Messiig és Agüeróig hiába van telezsúfolva az argentin kezdőcsapat világsztárokkal, beletörik a Sampaoli legénység bicskája az elszánt, sziklakemény újonc csapatba. Felemás formában van az  argentin csapat, hiszen három győzelemmel és két vereséggel készültek a rajtra, míg Izland nem túl jó előjelekkel, mindössze egyetlen, felkészülési meccsen aratott győzelemmel várta a kezdő sípszót!

Az argentin kezdőcsapat: Caballero – Salvio, Otamendi, Rojo, Tagliafico – Meza, Mascherano, Messi, Biglia, Di

María – Agüero Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli
Az izlandi kezdőcsapat: Halldórsson – Magnússon, Sigurdsson, Árnason, Saevarsson – Bjarnason, Hallfredsson, Sigurdsson, Gunnarsson, Gudmundsson – Finnbogason Szövetségi kapitány: Heimir Hallgrímsson
Játékvezető: Szymon Marciniak (Lengyelország)

1. perc: A tiszta fehérben játszó Izland kezdi a találkozót, az argentin csapat tiszta feketében látható! A lengyel Szymon Marciniak a játékvezető!
5. perc: Messi baloldali szabadrúgása Otamendi fejét találja középen, a védő a kapu mellé bólint!
9. perc: MAJDNEM!!! Messi most jobbról végez el szabadrúgást, középen Tagliafico csúsztat, a bal kapufa mellé egy méterrel!
10. perc: Caballero mit csinál? Rossz kirúgást fülel le Finnbogason, aki Bjarnason elé tálal balra, de ő is mellé rúgja a ziccert, a bal alsót nem találja el! Caballero majdnem összehozta Izlandnak a gólt!
17. perc: Messi kap labdát a jobboldalon, húzogatja jobbra-balra, majd gondol egyet és elküldi a bal alsó irányába, hatalmasat kellett védenie Halldórssonnak!
19. perc: Eddig bírta Izland! Vezet Argentína!!! Egy rossz lövést szelídít meg Agüero, majd lefordul a védőjéről és 13-ról óriási gólt ragaszt a bal felsőbe! 1:0
23. perc: Hoppá!!! Egyenlít Izland! Sigurdsson jobboldali beadását középre tenyereli ki Caballero egyenesen az érkező Finnbogason lábára, aki 10 méterről nem ront, a kapuba lő! Sigurdsson nagyon nehezen tudta begyötörni, de csak megoldotta! 1:1!
40. perc: Argentína sokkal többet birtokolja a labdát, Izland úgymond leparkolta a buszt a kapu elé és most Messiék keresik, hogyan lehetne feltörni az izlandi védelmet!
45. perc: Gylfi Sigurdsson kap labdát a baloldalon, majd beviszi a tizenhatosra és eldurrantja a lövést, jócskán mellé, de veszélyes volt! Két percet hosszabbított a játékvezető aztán szünet következik!

Négy perc alatt egy-egy gyors gól mindkét oldalon, ám a bekapott gólja óta rendkívül szervezetten védekezik Izland, ami az argentin csapatnak hatalmas fejtörést okoz. Labdabirtoklásban egyértelmű az argentin főlény, más kérdés, hogy a félidő végére mintha elfogyott volna a tudomány. Izgalmas, kemény kis meccs, hasonló folytatást kívánok!

46. perc: Csere nincs! Lehet folytatni argentin kezdőrúgással! Vége tehát a szünetnek!
54. perc: Cserélnek az argentinok! Biglia indul el a kispad felé, Éver Banega érkezik a helyére!
63. perc: Tizenegyes! Magnússon lökte a tizenhatoson belül Agüerót, Marciniak észrevette, befújta! Halldórsson azonban kivédi a büntetőt! Messi kihagyta!
64. perc: Sérülés miatt közben cserél Izland! Gudmundsson már korábban lebicegett, most Gíslason áll be a helyére!
71. perc: Messi szerez labdát 40 méterre a kaputól, majd Di María és Banega a labda útja, utóbbi balról Halldórsson kezébe küldi a labdát!
75. perc: Argentin csere! Di María jön le a pályáról, Pavón váltja a gyepen! Az izlandi csapat is változtat! Gunnarsson, a csapatkapitány fejezi be, Skúlason érkezik a helyére!
84. perc: Cserél Argentína! Meza fejezi be a meccset, Gonzalo Higuaín váltja!
86. perc: HALLDÓRSSON! Pavón baloldali beadásába senki nem ér bele, így veszélyes, ki kell ütnie a mezőnybe!
88. perc: Finnbogason befejezi mára, cserél Izland! Sigurdarson jön a helyére!
92. perc: Messi kap labdát 15 méterre a kaputól a jobboldalon, majd keverget vele és ellövi kapu fölé!
95. perc: Messi még egy szabadrúgást az előtte álló sorfalba püföl, aztán Szymon Marcziniak lefújja a találkozót!

Beletört a bicskája az argentin válogatottnak a kőkeményen, de szabályosan védekező Izland csapatába! Ha Messiék a következő körben nem nyernek, hatalmas bajba kerülnek! Izlandtól azt láttuk ebben a 95 percben, amit az Európa-bajnokságon is, egy rendkívül üde színfoltja lehet ez a csapat ennek a világbajnokságnak! És azt hiszem most már nem túlzás kijelenteni a látottak alapján, hogy Izlandnak igenis van esélye arra, hogy továbbjusson! Semmire nem mentek az argentinok az elképesztő labdabirtoklási fölényükkel, ennél tőlük támadásban sokkal több kell! Meg a tizenegyeseket be kéne rúgni! A vége tehát pontosztozkodás, amelynek inkább Izland örülhet!