Ami az egyiknek szerencse, a másiknak balszerencse

A muszlim országok házi csatájával folytatódik a labdarúgó világbajnokság második versenynapja.

A B-csoportban is megkezdődnek tehát a küzdelmek, méghozzá egy olyan találkozóval, amely első ránézésre nem tűnik szórakoztatónak, izgalmasnak. Emlékeztetőül felhívom a figyelmet, hogy az afrikai selejtező csoportkörében Marokkó nem kapott gólt, tehát egy elképesztően masszív védelmet rakott össze Hervé Renard. A húsz év után visszatérő marokkói csapatban olyan sztárok kapnak helyet, mint Nourdin Ambrabat vagy éppen Mehdi Benatia.

A másik oldalon Carlos Quieroz olyan kezdőt rakott össze, amelyben a világ számára ismeretlen nevek találhatók! Az iráni csapat legismertebb játékosa a csatár Dzshanbahs, természetesen ő is bekerült a kezdőbe. Kiindulva az eddig látott két meccsből bizonytalan vagyok abban a kérdésben, hogy itt most mit fogunk látni, mindenesetre a két csapatnak csupán egy veresége van, Irán kapott ki a felkészülés során Törökországban, ami azt sugallja, hogy komolyabb ellenfelekkel ez a csapat képtelen felvenni a versenyt. Irán ráadásul azért is rejtély, mert a Koszovó és Görögország elleni felkészülési találkozójukat is törölni kellett, tehát nincs konkrét előkép arról, hogy tőlük mire lehet számítani. Talán ugyanarra a masszív játékra, amit négy évvel ezelőtt, Argentína ellen mutattak a csoportkörben.

A marokkói kezdőcsapat: Munir – Hakimi, Benatia, Szaissz, Zijes – Ahmadi, Belhanda, Busszufa, Amrabat, Harit – Kaabi Szövetségi kapitány: Hervé Renard
Az iráni kezdőcsapat: Beiranvand – Hadzsszafi, Cesimi, Puraligandzsi, Rezaeian – Sodzsaei, Ebrahimi, Amiri – Dzsahanbahs, Anszarifard, Azmun Szövetségi kapitány: Carlos Quieroz
Játékvezető: Cüneyt Cakir (Törökország)
Nézőszám: 62548 fő

1. perc: Tiszta pirosban Marokkó kezdi majd az összecsapást, Irán tiszta fehérben focizik, a török Cüneyt Cakir ítélkezik majd ezen a meccsen!
2. perc: Egy felívelést kifejelnek az iráni védők, Harit küldi meg az elé kifejelt labdát, de nagyon mellé megy!
5. perc: Amrabat megy el a jobbszélen, beadására Belhanda érkezik a kapu jobb sarkánál, de fölé megy a fejese! Bekezd Marokkó!
9. perc: Felívelésekkel próbálkozik a marokkói csapat, az egyik ilyet Kaabi elé fejelik a védők, aki középről lő mellé! Közben Sodzsaei máris megkapja a sárga lapját, miután felrúgja Busszufát!
19. perc: Busszufa szabadrúgását követően óriási kavarodás alakul ki az iráni kapu előtt, végül Belhanda lövése vágódik szögletre Beiranvand hatalmas védése után! A szöglet már nem veszélyes!
31. perc: Marokkó támad a baloldalon, Hakimi kapja, ő továbbteszi Haritnak, aki a rövid alsót célozza, de csak a kapust találja! Idegesek a srácok, tudják, hogy csak annak marad esélye továbbjutni, aki itt nyer. Így aztán sok a pontatlan passz!
34. perc: Megvan az első marokkói sárga lap is! Ahmadi kapja, mert felrúgta Azmunt a középpályán
43. perc: Ebrahimi labdát szerez a középpályán, kiugratja Azmunt a jobboldalon, aki 14 méterről a kapusba lő, az ismétlés pedig mellé megy! Az első iráni helyzetet láttuk!
45. perc: Két percet hosszabbított a török bíró, majd minden érintett elindul a szentpétervári stadion öltözője felé!

Egy kezdetben jó iramú, ideges első félidőt láttunk, sokkal több marokkói helyzettel. A félidő nagy részében Irán beállt védekezni és kontrákra játszott, csak a vége felé jöttek kijjebb a sündisznóállásból! Lendületesebbnek és pontosabbnak érzem egy kicsit a marokkói csapatot. Még nem dőlt el semmi, előttünk egy második félidő, remélem, gólt is hoz majd! Jön a szünet! Folytatjuk, este hat óra után öt perccel járunk! Csere nincs egyik oldalon sem! Irán kezdi a második félidőt!

47. perc: Dzsahanbahs kap sárga lapot, földbe döngölte Haritot! Jogosnak tűnik! Cakir nem fukarkodik a sárgákkal!
60. perc: Jelentem tisztelettel: leült a meccs! Végképp leült! Sok a pontatlan passz, kisebb nagyobb szabálytalanságok tarkítják a játékot!
67. perc: Irán kezdi a cseréket! Sodzsaei távozik a pályáról, Mehdi Taremi váltja őt!
71. perc: A helyszínen 62548 fő látja ezt a meccset! Tök jó, hogy tudjuk, csak éppen említésre méltó helyzet nincs, gólról nem is beszélve!
 73. perc: Cserélni kell! Amrabat agyrázkódást kapott, miután rosszul esve a földbe fejelt! Hervé Renard ideges!
76. perc: A bátyja helyére érkezik is Szofiane Amrabat, aki a Feyenoordban játszik Hollandiában!
77. perc: Még egy marokkói csere jön! Buhadduz érkezik, aki Kaabit váltja!
79. perc: Csere hegyek! Ebrahimi is lejön az iráni csapatból bordasérülés miatt, Montazaeri érkezik a helyére!
80. perc: BEIRANVAND!!! Kikapja a bal alsó elől Zijes lövését, amit Belhanda készített elő!
82. perc: Cserél Marokkó! Manuel Da Costa érkezik Harit helyére! Dzshanbahs meg görcsöt kap az irániaknál! Kórház a város szélén!
84. perc: Goddosz folytatja majd Dzshanbahs helyett, akit hordágyon visznek le a pályáról!
90. perc: Cüneyt Cakir nem szívbajos! Hat percet hosszabbít! Húzzák az időt az irániak!
92. perc: Anszarifard eddig nem sok mindent csinált, most begyűjt egy sárgát, miután felökleli Busszufát! Ez is valami!
94. perc: GÓL!!! VEZET IRÁN! Hadzsisszafi végez el balról egy szabadrúgást, Taremi érkezik középen, jó magasra felugrik és a kapu közepébe bólint 5 méterről! Sőt, nem, mert visszanézve a lassítást Buhadduz volt az, aki belefejelt!
96. perc: Ezzel van vége a meccsnek! Nyert Irán! Cüneyt Cakir most fújja le!

Egy olyan mérkőzésnek lett így vége és olyat nyert nem kis szerencsével Irán, amelyet Marokkó csak egy félidőn keresztül tudott igazán uralni. A második félidőre sokkal kiegyenlítettebb lett a játék, sérülésekkel és sárga lapokkal tarkítva, ami az egyik oldalon szerencse, az a másikon balszerencse! Ezzel a vereséggel nagyon nehéz helyzetbe került marokkó, hiszen nem a saját kezében van a sorsa, ráadásul a portugálokat és a spanyolokat is el kéne kapni, ami rettenetesen nehéz feladat lesz! De hát a második kör még messze van, egyelőre ennek a meccsnek van itt vége!