A győztes gól hamar meglett

Az oroszországi labdarúgó világbajnokság hetedik versenynapján vagyis ma egyfelől valószínűleg gólzápor lesz, másrészt várhatóan eldől, hogy az A illetve a B-csoportból mely csapatok jutnak tovább.

A B-csoporttal kezdjük a mai napot, ezen belül is a Portugália-Marokó mérkőzéssel. A portugál csapat helyzete tűnik első ránézésre könnyebbnek, hiszen hiába van csak egy pontjuk, az ő szemszögükből nézve könnyűnek ígérkezik a második csoportkörös találkozó, főleg egy olyan Cristiano Ronaldóval a fedélzeten, aki hármat szórt a spanyoloknak az előző körben.

Marokkó helyzete azért is nehezebb, mert egy buta öngóllal saját magukat végezték ki az Irán elleni partiban, nyilván ennek is köszönhető, hogy Hervé Renard három helyen változtatott és felállást is váltott az első meccshez képest. 4-5-1-es felállásban fogja elkezdeni Marokkó ezt a mérkőzést, Dirar, Da Costa és el Ahmadi a védelemben illetve a középpályán kapnak szerepet, Zijes pedig a védelemből szintén a középpályára került. Renard portugál kollégája, Fernando Santos csak a középpályán változtatott egyet a spanyolok elleni kezdőhöz képest, Joao Mário kezd ezúttal Bruno Fernandes helyén a balszélen.

Érdekesség továbbá, hogy egyik csapatnak sem elég a döntetlen, aki tovább akar jutni, annak itt ma nyerni kell. Ezért volt  ez egy nyíltsisakos küzdelem!

A portugál kezdőcsapat: Rui Patrício – Cedric, Pepe, Fonte Guerreiro – Joao Moutinho, Bernardo Silva, William Carvalho,, Joao Mário – Cristiano Ronaldo, Goncalo Guedes Szövetségi kapitány: Fernando Santos
A marokkói kezdőcsapat: Munir – Dirar, Benatia, Da Costa, Hakimi – Amrabat, Ahmadi, Belhanda, Busszufa, Zijes – Butaib Szövetségi kapitány: Hervé Renard
Játékvezető: Mark Geiger (Amerikai Egyesült Államok)
Nézőszám: 78011

1. perc: Tiszta fehérben játszanak a portugálok, Marokkó piros-zöld szerelésben, ők kezdik majd a mérkőzést is, méghozzá az amerikai Mark Geiger sípszavára! A két csapatnak ez a második meccse egymás ellen, az elsőt 1986-ban Marokkó nyerte 3:1-re, az akkori világbajnokságon!
4. perc: Vezet Portugália! Nem sokat szórakoznak! Egy kis szöglet után Moutinho kap labdát a jobbszélen, beadására középen robban be Cristiano Ronaldo és két védője között csukafejessel talál a kapu közepébe! 1:0
9. perc: Guerreiro csetlik-botlik a pálya közepén, de azért a passza csak megtalálja a jobboldalon érkező Ronaldót, aki leír egy tiszteletkört, majd célba veszi a bal alsót, de éppen csak elvéti! 1-2 méter hiányzott!
12. perc: DA COSTA!!! Az ő szögletét fejeli középen kapura Benatia, Rui Patríciónak ki kell szednie a bal alsó elől!
19. perc: Dirar bead az alapvonalról, jobbról, középen Ahmadi fejel Rui Patrícióba, de már les! Jajj, de kár!
23. perc: Zijes kap labdát középen, 24 méterre a kaputól, majd Rui Patrício ölébe lő jobbal!
31. perc: Benatia lökte Joao Máriót a tizenhatos előterében, 22 méterre a kaputól, szabadrúgás! Belepüföli a sorfalba Ronaldo!
39. perc: Óriási Ronaldo passz balról!!! Guedesnek tette be középre, Fe Guedes ballal a kapusba lő!
40. perc: Benatia kapott egy sárgát mert felrúgott egy portugált! Nem volt szép!
45. perc: 3 percet túlórázunk, jelzi a negyedik játékvezető! Közben Zijes jobboldali szabadrúgását Belhanda csúsztatja meg középen, balról érkezik Benatia, aki épphogy lemarad a labdáról, ezért nincs gól! És akkor jöjjön a szünet!

Hamar vezetést szerzett a portugál csapat, aztán átadta a kezdeményezést és a területet ellenfelének. A marokkói csapat próbálkozik ennek kihasználásával, de a helyzeteik közül eddig egyet sem tudtak berúgni. A portugálok visszaállásukat követően kontrákra rendezkedtek be, ha minden így marad, Marokkó búcsúzik! Szünetre megy a tudósító is!

46. perc: Nem cseréltek a kapitányok a szünetben, folytatódik a mérkőzés, a második félidőt Portugália kezdi!
48. perc: Guerreiro balodali beadása Ronaldónak nem jó, Fonte viszont eléri fejjel, más kérdés, hogy mellé is megy, meg lökés is történt Fonte részéről! Szabadrúgás kifelé!
57. perc: ELKÉPESZTŐ VÉDÉS! RUI PATRÍCIO!!! Zijes jobboldali szabadrúgását Belhanda csúsztatja a bal alsó felé, de Patrício kiszedi!!!
59. perc: Cserélnek a portugálok! Bernardo Silva érkezik le a pályáról, Gélson Martins váltja!
68. perc: MAJDNEM!!! Zijes szemben a kapuval 24 méterről, fölé bombáz egy szabadrúgást!!! Kissé jobbról jött a lövés!
69. perc: Mindkét csapat cserél! Marokkónál Butaib távozik a pályáról és El Kaabi váltja, a portugálok Bruno Fernandest hozzák Joao Mário helyére!
75. perc: Újabb marokkói csere! Belhanda kap pihenőt, Karszela váltja!
78. perc: Nem akar összejönni az egyenlítés! Zijes beadását most Benatia fejelé a bal sarok mellé!
86. perc: Utoljára cserél Marokkó! El Ahmadi fejezi be a mérkőzést, Fadzsr a helyén!
89. perc: Portugál csere Joao Moutinho is leül a kispadra, átadja a helyét Adrien Silvának!
92. perc: Adrien Silva egy szabálytalansággal véteti észre magát! Sárga lapot kap érte! 5 percet hosszabbít Mark Geiger!
93. perc: Elvégzi Marokkó a szabadrúgást! Benatia kapja 12 méterre a kaputól és fölé bombáz!
95. perc: Ennyi volt a mérkőzés! Nyertek a portugálok és valószínűleg továbbjutnak!

A második félidőben a portugál válogatott bunkerfociz választott gólparádé helyett, a luzitán támadóegység Cristiano Ronaldóval az élen gyakorlatilag semmit nem csinált! Jó kérdés, mi lesz így a portugál válogatottal négy év múlva? Nos, ez még nem ide tartozik!

Ami Marokkót illeti s második félidőben a csapat rengeteg helyzetet kialakított, ezek nagy része el sem jutott a kapuig, ami viszont eljutott, azok sem a kapuba kerültek. Mivel részükről a győzelem elmaradt, ezért kijelenthető, hogy Hervé Renard együttese kiesett az idei világbajnokságról, a spanyolok ellen már tét nélkül lépnek pályára!                              (Haász Rudolf)