A fődíj Celldömölkre került

A celldömölki Soltis Lajos Színház előadásának ítélte oda a zsűri   az ötödik Komlói Amatőr Színházi Találkozó fődíját.


Mint Fajcsi Ferenc, a házigazda Súgólyuk Egyesület rendezője kiemelte, az elmúlt öt évben  fantasztikus embereket ismerhettek meg. Szólt arról is,  az egész város a fesztivál mögé állt, rengeteg biztatást, segítséget kaptak, mindennek köszönhető, hogy álmuk valóra válthatott.
A  fesztivál előadásait  a Pataki András Jászai-díjas rendező, a fesztivál igazgatója, Németh Ákos József Attila-díjas drámaíró, Regős János rendező, a Magyar Szín-Játékos szövetség elnöke és Szávai Viktória Jászai-díjas színművész által alkotott szakmai zsűri értékelte. A döntésük értelmében  a KASZT fődíját a celldömölki Soltis Lajos Színház vihette haza a Szigligeti Ede A cigány című népszínművének színpadra állításáért, valamint a társulat tagja, Temesi Zsolt az előadásban nyújtott játékáért a legjobb mellékszereplő díját is átvehette.

Második a győri RÉV Színház, a Kb35Inács és a budapesti FAQ Színház koprodukciójában készült Pillangó című monodráma  lett,  s egyben  Balla Richie elnyerte a legjobb férfi főszereplő díját, míg Szivák-Tóth Viktor a legjobb dramaturg  díját vehette át. A Körmendi Kastélyszínház Társulat Jordi Galcerán A Grönholm-módszer című darabjával végzett a harmadik helyen. A csoportból Szép Dánielt színészi különdíjjal jutalmazták. Ugyancsak ezt az elismerést kapta meg Tóth Zsolt, a komlói Súgólyuk Színház Balfácánt vacsorára című vígjátékában nyújtott teljesítményéért. A produkciót Fajcsi Ferenc állította színpadra,  akit a fesztivál legjobb rendezőjének választották meg. A legjobb női főszereplő a pápai S.K. Társulat Furcsa pár női változatában Olivert alakító M. Varga Veronika lett.

Arany minősítést ítéltek oda RÉV Színház-Kb35Inárcs-FAQ Színház Pillangó című előadásáért, az S.K Pápa Társulat Egy ló besétál a bárba című munkájáért,  a Körmendi Kastélyszínház Társulat A Grönholm-módszer című előadásáért és a komlói Súgólyuk Színház Balfácánt vacsorára produkciójáért.  Ezüst minősítést vehetett át a székesfehérvári Szabad Színház Mikä Myllyäho Káosz című darabjáért, és az S.K. Társulat Furcsa pár feldolgozásáért.  Bronz minősítést kapott a veszprémi Alig Színpad Mese, mese átka monodrámája. Az előadó Zalavári András szerzői különdíjban részesült. Ugyancsak bronz minősítést  érdemelt ki az Érmihályfalváról érkezett Móka Színjátszó Kör Molnár Ferenc művéből készült A császár című színdarabja.