Falfestéshez nem árt, ha beszerezzük a megfelelő szerszámokat

Például a Festékpalota.hu segédeszközei között érdemes körülnézni, mert pontosan látni fogjuk, hogy mire lesz nagy szükségünk. 

 

Készítsünk bevásárlólistát

 

A gördülékeny munkamenet érdekében készítsük el saját bevásárlólistánkat, amely tartalmazza a falfestéket, a glettanyagokat és a szerszámokat is. A beltéren alkalmazható festék kiválasztásánál vegyük figyelembe, hogy milyen most a fal minősége, van-e rajta festék, szükséges-e javítanunk. Itt fontos azt is kiemelni, hogy vizes helységekbe teljesen más típusú festékeket kell használni. A listánk segítségével már játszi könnyedséggel fogjuk beszerezni a szükséges termékeket. 

 

Pontosan milyen segédeszközökre és szerszámokra lesz szükségünk?

 

A pontos meghatározáshoz át kell néznünk a munkafolyamatokat és ezután kell a végső döntést meghoznunk.

 

Javításhoz és gletteléshez használhatunk festékkaparót és spaklit. Szükségünk lehet glettvasra is. A takarófóliákról sem szabad megfeledkezni, hogy megvédjük bútorainkat. Vékonyabb fóliát vegyünk a bútorokra és vastagabbat a padló védelmére. Padlónál alkalmazhatunk hullámpapírt is. Szerezzünk be maszkolószalagot és ragasztószalagot a keskenyebb részekhez, valamint szólópapírt a leglettelt falak csiszolásához. 

 

Milyen eszközöket szerezzünk be a falak festéséhez?

 

Ecsetet többféle méretben is vásároljunk, tehát szélesebbet és keskenyebbet is. Oldószeres festékekhez a természetes állati eredetű sörtével rendelkező ecsetre, míg a vizes bázisú festékhez szintetikus sörtéjű ecsetre lesz szükségünk. A festőhengerek többféle típusban vásárolhatók meg. A cérnahengerek a felület strukturálásához, a velúrhengerek az egyrétegű festéshez, míg a szivacshengerek a zománcfestékekhez és a lakkokhoz kellenek. Figyeljünk oda a szálhossz helyes megválasztására is. Az 5-9 mm-es a festék elosztására való. A 10-23 mm-es és a 18-25 mm-es a festék felhordásához fog kelleni. 

 

Egyéb kiegészítők

 

Egyéb kiegészítőkre is szükségünk lesz, mint például a hosszabbító nyélre a plafon festéséhez, a csepegtető rácsra a festék lehúzásához és a festővödörre vagy edényre is. A festék kikeverését a legegyszerűbben egy fúrógépbe szerelhető festékkeverő szárral tudjuk megoldani. A különféle felületek eléréséhez létrára vagy fellépőre is szükségünk lesz a magasságtól függően. 

 

Láthatjuk, hogy több mindent is be kell szereznünk, tehát nem elég csak az elhatározás. Bevásárlás előtt nézzünk szét otthonunkban, mert a legtöbb háztartásban található létra, így ezt ne írjuk fel a bevásárlólistára. Próbáljuk meg a legköltséghatékonyabban kivitelezni a falfestést és ügyeljünk arra, hogy mindig a megfelelő ecsetet és hengert használjuk a különféle felületekhez.