Véleményből rémhírterjesztés - Donáth Anna és Cseh Katalin segítségét kérte a rabosított férfi

Szerdán kora reggel két autóval öt rendőr szállt ki Gyulán, Csóka-Szűcs János lakhelyénél, hogy házkutatást tartsanak és az érintettet bevigyék a helyi kapitányságra. A rendőrök rendelkeztek házkutatási paranccsal és le is foglalták a telefonját valamint a számítógépét. Az intézkedés okaként rémhírterjesztést határoztak meg. Csóka-Szűcs a „Gyulai cenzúra menetes csevegő” Facebook-csoportban a Momentum, és két független országgyűlési képviselő: Hadházy Ákos és Szél Bernadett által az embertelen kórház-kiürítések miatt szervezett Dudálós akciót valós helyi illetékességű kommentárral népszerűsítette. Ebben az áll, hogy Gyulán is kiürítettek 1170 kórházi ágyat. Ez igaz, mert az intézményt járványkórházzá alakították át.

 

A gyanúsítottá minősített Csóka-Szűcs közel négy órát töltött a rendőrségen, ahonnan azután engedték ki, hogy értesítendő személyeknek: Donáth Annát és Cseh Katalint, a Momentum európai képviselőit adta meg.  A kihallgatás után a rendőrség annak ellenére sem vitte haza, hogy Csóka-Szűcs mozgáskorlátozott, autoimmun beteg és nem akadt olyan hozzátartozója, aki el tudott volna érte jönni.

 

Csóka-Szűcs a Momentum tagja, pártja felháborítónak tartja, hogy a pártállami időket visszahozva, egy, a kormánynak nem tetsző megszólalás miatt a rendőrség bármikor megjelenhet az emberek otthonában, elhurcolhatják őket, házkutatást rendelhet el náluk.

 

Olvasva Csóka-Szűcs bejegyzését, semmi olyat nem találtunk benne, ami megfelelne a rémhírterjesztésnek.

 

Azt nem lehet tudni, hogy aki elrendelte az előállítást az fontolgatja-e már a lemondását és a testületből való kilépését. Az viszont külön aggasztó, hogy vagy belügyi figyelem alatt állnak egyes közösségi csoportok vagy beépült emberek jelentenek onnan, mint a pártállami illetve Horthy-Szálasi időkben.

 

Kertész Z István