
Niedermüller Péter közölte, továbbra is hiszi, szükség van morális alapokon nyugvó, demokráciát, társadalmi igazságosságot, befogadó társadalmat hirdető, a liberális és zöld elveket tiszteletben tartó baloldali politikára.
De.
„Hosszas mérlegelés után két napja arról értesítettem Dobrev Klárát, hogy elhagyom a pártot. Azt a pártot, amelynek alapító tagja, alelnöke és EP-képviselője voltam. Azt a pártot, amely hosszú ideig a politikai otthonom volt. Az elmúlt közel tizenöt évben sok politikai vitát folytattam a pártban, és nem minden kérdésben gondolkodtunk ugyanúgy. Ez azonban sokáig nem ingatta meg bennem azt a meggyőződést, hogy van közös alap és közös felelősség. Ezért nem távolodtam el a közösségtől, inkább idővel hátrébb húzódtam. Nem léptem ki, mert hittem, és ma is hiszek azokban az értékekben, abban a vízióban, amelyekre egykor a Demokratikus Koalíciót építeni akartuk. Továbbra is hiszem, hogy szükség van morális alapokon nyugvó, demokráciát, társadalmi igazságosságot, befogadó társadalmat hirdető, a liberális és zöld elveket tiszteletben tartó baloldali politikára. De be kell látnom, valamit rosszul csináltunk, valami nagyon félre csúszott. A legutóbbi országgyűlési választások eredménye azt mutatja, hogy a magyar társadalom nem tart igényt arra a politikára, amit a DK kínált. A DK most újjá akarja szervezni magát. Nem vitatom, hogy ez jogos igény, de én ebben a folyamatban már egyszerű párttagként sem kívánok részt venni. Nehéz szívvel mondok búcsút, de ezt tartom helyesnek. Meggyőződésem ugyanis, hogy alapjaiban kell újragondolni a baloldali politika lehetőségeit Magyarországon. Én ma abban hiszek, hogy ennek elsődleges terepe nem a pártpolitika, hanem egy szélesebb társadalmi mozgalom és új közösségek építése lehet. Tisztelem mindazokat, akik a Demokratikus Koalícióban tovább dolgoznak a megújulásért, még akkor is, ha én más következtetésre jutottam. Sok közös munka, vita és személyes kapcsolat köt ehhez a közösséghez, ezért nem haraggal, hanem őszinte tisztelettel búcsúzom” - írta szerdai posztjában az erzsébetvárosi polgármester.