Tiborcz panaszai: Több fényt... Hódmezővásárhelyre is - de ne a mi zsebünkből lopja

Aki ezt mondja, az műveletlen tahó, netán undorító ateista, aki nem a transzcendencia megalapozta erkölcsi rend szerint éli az életét, hiszen még a Bibliát sem ismeri.

 

Miről is van szó? Az Örökkévaló az első napon nem azt mondta, hogy „Legyen világosság!”, ez hibás fordítás, hanem azt mondta, hogy „Legyen fény!” ( יהי אור – jehi or), hisz hogyan is lehetett volna világosság, amikor a világító testeket az ég boltozatán, vagyis a Napot, a Holdat és a csillagokat csak a negyedik napon teremtette meg. Ekkor azonban a מָאוֹר (ma’or) kifejezés szerepel, amely fényforrásra, világító testre utal.

 

Vagyis Tiborcz, Lázár és társaik helyesen cselekedtek, a biblikus elvárásoknak megfelelően: mert Hódmezővásárhelyen a lenyúlt pénzeken túl azért lett valami fény, ha nem is világosság. Milyen sok időnek kellett eltelnie a biblikus textustól Goethe utolsó szavaiig, hogy Mehr Licht!, azaz Több fényt! Úgyhogy a hódmezővásárhelyiek elégedjenek meg most ennyivel, szépen várakozzanak, s két-háromezer év múlva a Tiborcz- és Lázár-leszármazottak (akik épp annyit fognak érni, amennyijük van nekik) majd gondoskodnak még több fényről.

 

Továbbá, ha egyesek olykor-olykor Lázár János cselekedeteiből, mondásaiból és roppant árulkodó arckifejezéseiből hajlamosak azt kiolvasni, hogy Lázár maga az ördög, a Sátán, ne felejtsék el, hogy Lucifer neve a lux, lucis (fény) és a fero (hozni) szavak összetételéből keletkezett, vagyis jelentése „fényhozó”. Akkor most mi a baj Lázár Jánossal?

 

Végül ezek a gyalázatos és ostoba vádaskodók azt sem tudják, hogy latinul az „És mondta Isten: Legyen világosság!” úgy hangzik, hogy „Et dixit Deus: Fiat lux”, vagyis a szövegből egyértelműen kiderül, hogy az Isten (továbbiakban Orbán Viktor) nem lányának férjét, azaz a vejét szólította meg, hanem a Fiat, így mi köze az egészhez ennek a derék és velejéig becsületes Tiborcz Istvánnak?

 

Amúgy szerintem a fenti eszmefuttatásom perceken belül ott lesz Polt Péter asztalán, mint enyhítő (esetleg felmentő) körülmény.