Tanévértékelőt tartottak a civil szervezetek és az ellenzéki pártok

„Soha ilyen gyermekellenes kormánya nem volt az országnak. A gyermekek terhein csak könnyíteni szabadna, most pedig a vakációra megkapták, megkaptuk a feketelevest. Küzdenünk kell!  Orbán Viktor és az ő kormánya hadat üzent a gyermekeinknek, de leginkább úgy lehet fogalmazni, hogy átlépett az érintetteken, a gyermekeken, a szülőkön és a pedagógusokon. Soha nem volt az országnak olyan kormánya, amely ilyen direktben és ilyen alattomosan ment volna neki annak, akik sokunknak a legszentebbek, a gyermekeinknek. Ez az ország 10-20-30 év múlva olyan lesz, mint, amilyen most az oktatási rendszere” – mondta beszédében Szél Bernadett, független országgyűlési képviselő.

 

Dukán András Ferenc a Momentum oktatáspolitikusa szerint: az autonómia, a szabadság egyre jobban visszaszorul a magyar közoktatásból. Kritikusan gondolkozó, felelős állampolgárok helyett újabb lépések lettek téve idén is a rendszerhű alattvalók képzése felé:

 

„Nagy baj, hogy az egyébként is szelektív magyar iskolarendszerben hagyják lemorzsolódni a hátrányos helyzetűeket. Magyarország az utolsók között van világszinten is a születéskor meglévő hátrányok kompenzálásában, és ez jelentős részben az iskolarendszernek köszönhető. A Momentum hisz abban, hogy Magyarország felemelkedéséhez egy szabad és szolidáris oktatási rendszert létrehozó reformon keresztül vezet az út. A párt egy olyan országot szeretne, ahol mindenki boldogulhat, attól függetlenül, hogy hova született” – mondta.

 

Az eseményen felszólaltak még: Miklós György (Szülői Hang), Sipos Ferenc Norbert (Független Diákparlament), Szűcs Tamás (Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete), Trencsényi László (Hálózat a Tanszabadságért), Szabó Szabolcs (független országgyűlési képviselő), Dr. Brenner Koloman (Jobbik), Kunhalmi Ágnes (MSZP), Arató Gergely (DK) és Pitz Dániel (LMP).

 

Kertész Z István; kép: archív