
Még arra is felszólítják, hogy szégyellje magát, pedig ehhez azért nagyon vastag bőr és komoly gátlástalanság kell a részükről. Azok teszik ezt, akiknek ezer igazi okuk van a szégyenkezésre.
A levél természetesen tele van csúsztatásokkal, sőt hazugságokkal. Árulással is vádolják azok, akik a legaljasabb árulást követték el az esküjükkel és választóikkal szemben: az egyre-másra előkerülő korrupciógyanús ügyek, az orosz vezetőkkel folytatott intim és szervilis telefonbeszélgetések (és ekkor még azt nem is tudjuk, hogy élőben mi hangozhatott el közöttük), a magyar közélet folyamatos mérgezése a háborús propagandával, a folyamatos ellenséggyártás, az ellenfelek dehumanizálása, karaktergyilkolása stb. stb. Ezek után vádolják azt az Orbán Anitát, aki valósággal kimenekült az egyre vállalhatatlanabb NER-rendszerből, és 2015. eleje óta a versenyszférában dolgozott és jókora távolságot tartott vádlóitól.
Azok az egykori Fidesz- szimpatizánsok, akik szembefordultak a korrupt és erkölcstelen kormánypolitikával, nem árulók, hanem ép erkölcsi érzékkel rendelkező, felelősségtudó, tisztességes emberek. Orbán Anita közülük is kiemelkedik. Jól emlékszem arra a beszélgetésünkre, amit 2015. elején folytattunk, amikor kilépett a minisztériumból és már akkor egyértelműen kimondta, hogy vállalhatatlan számára az akkori vezetés (Szijjártó) külpolitikája.
Olyanok támadják most őt, akik szügyig gázoltak abban az erkölcsi fertőben, amit NER rendszernek hívtak és amire határozott nemet mondott most a magyar társadalom elsöprő többsége.
A Nyílt levél műfaja is megmosolyogtató az ő esetükben, mert amikor korábban az ellenzék ehhez az eszközhöz folyamadott, akkor gúnyolták, kinevették, nevetségessé tették ezeket a próbálkozásokat. Ami azt illeti, az ő próbálkozásuk tényleg nagyon nevetséges és visszás. Hogy egy klasszikust idézzünk: "reménytelen helyzetben lévő emberek kétségbeesett próbálkozása" – írta jegyzetében a volt uniós képviselő.