Nem jön több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából

Gajdos László a bejegyzésben azt írta: a csütörtöki bécsi tárgyalások után közvetlenül megegyezett az osztrák üzem tulajdonosával.

 

„Péntektől teljesen leállítják a Magyarországra irányuló értékesítést, így a bánya bezárásának kezdeményezése nélkül hárítottuk el a közvetlen veszélyt” - jelentette be a tárcavezető. Mint fogalmazott: Magyarország nem enged a "szennyező fizet" elvből, a polgárok egészsége nem alku tárgya.

 

A feltöltött videóban Gajdos László arról is beszélt: a következő lépés a már leterített kőzet ártalmatlanítása Nyugat-Magyarországon és a lakosság egészségének a védelme.