Magyar Péter nem kér rendőri védelmet

 

„Köszönöm az országos rendőrfőkapitány felajánlását, de továbbra sem kérek rendőri személyi védelmet" – írta Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök Facebook-oldalán. Hozzátette, sem 24 órás, sem másfajta védelmet nem szeretne.

 

Azt írta, „eddig sem volt félnivalóm, és igyekszem úgy dolgozni, hogy ezután se legyen”. Szerinte „Magyarország olyan hely lesz, ahol senkinek sem kell félnie, aki becsületesen dolgozik és él” s hozzátette: köszönjük a rendőreinknek a szolgálatot.

 

A védett személyek és a kijelölt létesítmények védelmét egy 1996-os kormányrendelet szabályozza. Ez alapján mások mellett a miniszterelnököt is a Terrorelhárítási Központ védi, de erről a védelemről egyébként egy nyilatkozatban le lehet mondani.

 

Mint ismert, szerdán a leendő miniszterelnökhöz vágott egy kesztyűt valaki a tömegből, amikor a köztársasági elnök invitálására egyeztetésre érkezett a Sándor-palotához. Magyar Péter ekkor lehajolt és visszaadta a ruhadarabot a tulajdonosának.