Például a Festékpalota.hu kínálatában találunk betonfestéket, ami tökéletes lesz a munka elvégzéséhez. A festéket nem túl bonyolult felvinni, így mi magunk is meg tudjuk oldani a dekorálást.
Hogyan lássunk neki?
Mielőtt fejest ugranánk a festésbe, nézzük meg az udvarunk állapotát. Amennyiben a betonon repedéseket, töredezettséget tapasztalunk, akkor azoknak a javításáról gondoskodnunk kell, hiszen így nem lehet elkezdeni a munkát. Ehhez a feladathoz szintén gyorsan beszerezhetjük a megfelelő termékeket. A betonfestéket csak szép egyenletes és igényes felületre vigyük fel.
Sajnos az idő vasfoga a betonon is meglátszik, hiszen télen a fagy sem tesz jót neki. A felületet kőlazúrral javíthatjuk ki, ami egy védőbevonatot fog képezni a felületen. Tegyük harmonikusabbá otthonunkat, vigyünk egy kis színt az életünkbe!
Mit érdemes tudni a betonfestékről?
Ez a festék színezésre szolgál és kismértékben képes a betonfelület megóvására is. Nem impregnálószer, és csak az enyhe és közepes terhelést fogja kibírni, azaz olyan felületen használjuk, ahol nem haladunk át gépjárművel. Erősebb kitettség esetén műgyantát kell alkalmazni.
A festékek között találhatunk beltérre és kültérre valót is, de ma már olyan termékek is kaphatók, amelyek bárhol használhatók. Vásárláskor mindig olvassuk el a gyártó tájékoztatóját. Ezek a speciális rétegek könnyen tisztán tarthatók, és nem fognak olyan gyorsan porosodni, mint a betonfelület. Nyáron jól ellenáll az UV-sugárzásnak, így nem kell attól tartanunk, hogy a színe kifakul. A kisebb forgalmú területekre is két réteg festéket kenjünk a jobb kopásállóság és az esztétikus megjelenés érdekében.
A festés előkészületei
Ahol rést vagy repedést látunk a betonon, ott egy rugalmas tömítővel vagy esetleg hálóval és flexibilis ragasztóval végezzük el a javítási munkálatokat. Portalanítsuk le a felületet úgy, mint a falfestés esetében. A zsír és olajfoltok nem fogják segíteni a munkánkat, hiszen ezeken a részeken foltos lesz a festés.
Hogyan fessük le a betont, hogy sokáig szép maradjon?
A festéket egy széles hengerrel vagy esetleg szórással is felvihetjük. Nyugodtan öntsünk ki egy adag festéket a betonra, és úgy oszlassuk el. A festékhenger segíteni fog abban, hogy szép egyenletes felületet kapjunk. A legutolsó réteg felvitelekor még véletlenül se hígítsuk a festéket, mert akkor nem lesz megfelelő a kopásállósága. Minden egyes réteg között hagyjunk időt a száradásra, így még jobban fog tapadni a festék.
Esőben és ködben ne álljunk neki a munkának, mert a magas páratartalom miatt lehetetlen a festés. A munka végeztével 24 órán keresztül ne lépjünk a felületre, és teljes terhelésnek csak a festés utáni 15. napon tegyük ki a felületet.