Hiába fenyegetőzött Magyar Péter, senki sem mondott le

"Ma éjfélkor lejár a lemondásra adott határidő. Hétfő reggel 8 órakor meglátogatom az igazságügyi miniszter társaságában Sulyok Tamás köztársasági elnököt" – írta ki Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalára vasárnap délután.

 

A látogatás eredményéről hétfőn sajtótájékoztató keretében számol be.

 

A miniszterelnök Sulyok mellett több kiemelt állami, vezető tisztségviselőt is lemondásra szólított.

 

Amint győzelmi beszédében elszámoltatást ígért, Sulyok Tamás köztársasági elnök mellett távozásra szólította azokat, akiket ő a rendszer tartóoszlopainak nevez. Ezek a Kúria elnöke, az Alkotmánybíróság elnöke, a legfőbb ügyész, az Állami Számvevőszék elnöke, a Gazdasági Versenyhivatal elnöke, a Médiahatóság elnöke és az Országos Bírósági Hivatal elnöke.

 

Közülük senki sem adta be a felmondását június elsejétől.