Hazarendelték Magyarország varsói nagykövetét

Hazarendeli Magyarország varsói nagykövetét Orbán Anita - jelentette be a külügyminiszter hétfőn a Facebook-oldalán.

 

Orbán Anita a döntésről azt írta: a magyar-lengyel kapcsolat új időszak előtt áll. „A következő napokban magas szintű delegációval érkezünk Lengyelországba és közös célunk, hogy együttműködésünket új alapokra helyezzük" - tette hozzá.

 

Hangsúlyozta, hogy az új korszak új megközelítést kíván, „a megújuló külpolitikai irányvonalat egy új személy tudja majd hitelesen és következetesen képviselni a következő időszakban".