
A hírportál közlése alapján a bejelentést elsőként a Vérlovagok tették közzé közösségi oldalukon, ahol azt írták: Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter elfogadta Bayerné Matusovits Andrea lemondását és utódjától azonnali, átfogó vizsgálat lefolytatását várja.
A Vérlovagok egy hete léptek a nyilvánosság elé a hazai vérellátás válságos helyzete miatt, akkor a vezetők távozását követelték, míg új közleményükben úgy fogalmaztak, hogy bár követelésük teljesült, további személyi felelősségre vonást is sürgetnek. Egyúttal köszönetet mondtak az OVSZ dolgozóinak és saját önkénteseinek, akik szerintük az elmúlt időszakban is igyekeztek fenntartani a rendszer működését.
A szervezet már korábban is beszámolt arról, hogy súlyos működési problémák vannak a hazai vérellátásban, állításuk szerint több vérkészítményből is hiány alakult ki és egyes vércsoportok esetében kritikusan alacsony szintre csökkentek a tartalékok - olvasható a hírportálon. Mint írták, az OVSZ ezt vitatta és azt közölte, hogy nincs veszélyhelyzet.
A Kontroll beszámolója szerint a főigazgató távozása ugyanakkor önmagában nem jelenti a problémák megoldását, a Vérlovagok korábbi információi alapján több vércsoport esetében továbbra is alacsony a vérbank feltöltöttsége, ezért a szolgálat továbbra is várja a véradókat.
(kép: Bayer és Bayerné)