A volt MSZP-s budai polgármester mellett fideszes elődeit is előállította a rendőrség

 

A fideszes Láng Zsoltot, a II. kerület volt polgármesterét, Gór Csaba kerületi frakcióvezetőt és Puskás Pétert, a III. kerület korábbi alpolgármesterét is előállították az ügyészség keddi akciójában – írja a 24.hu.

 

Az akció összefüggésben lehet az önkormányzatok parkfenntartási szerződéseivel. Az ügyészség korábbi közlése szerint az ügy lényege, hogy az óbudai önkormányzat fiktív és túlárazott szerződéseket kötött bizonyos cégekkel, ezektől aztán az önkormányzat egyes tisztviselői a szerződésekért cserébe pénzt kértek vissza.

 

Mint ismert, a Központi Nyomozó Főügyészség vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés bűntette és más bűncselekmények miatt folyamatban lévő, több önkormányzatot is érintő nyomozásában a kedden összehangolt nyomozási cselekményeket hajtott végre.

 

Molnár Zsolt volt MSZP-s országgyűlési képviselőt és Őrsi Gergely (kiemelt kép) II. kerület polgármestert is előállították egy nagyszabású ügyészségi akció keretében és délután hallgatták ki őket.

 

A nyomozó főügyészség által szervezett összehangolt akcióban több mint 70 hivatalos személy vesz részt, abban – az ügyészség felkérésére – a Nemzeti Védelmi Szolgálat állománya is közreműködik, míg az eljárási cselekmények biztosítását a Készenléti Rendőrség végzi.