A 21 éves Rasovszky Kristóf Európa legjobbja

Szerda reggel verőfényes napsütés köszöntött Glasgow-ra és környékére, majd egy órán keresztül heves esőzés következett. A nyíltvízi úszók 5 kilométeres versenyét végül száraz időben rendezték meg. A Loch Lomond vize mindössze 17 fokos volt, de az indulók dolgát megkönnyítette a neoprén ruha.

Rasovszky a férfiak mezőnyéből utolsóként ugrott a vízbe a nyíltvízi úszószámok nyitónapjának 5 kilométeres távján, de 200-300 méter után már az élen haladt, az első időmérési pontnál (1,25 kilométer után) két másodperccel vezetett.

Végig az élmezőnyben helyezkedett, és taktikája kifizetődött: körülbelül 1200 méterrel a vége előtt ismét élre állt, és már nem engedte ki kezéből a vezető helyet.

A 21 éves veszprémi sportoló két évvel ezelőtt 10 kilométeren junior világbajnok volt, tavaly és idén is több világkupaversenyen győzött a felnőttek között, de az 52:38.9 perces eredménnyel megnyert felnőtt Európa-bajnoki cím eddigi pályafutása legnagyobb sikerének számít.