Milyen játékokra elég egy belépőszintű gamer laptop?

Sok gamer szerint a játékhoz asztali gépre, konzolokra van szükség, de adódnak élethelyzetek, amikor egy jól felkészített laptop életet menthet, hiszen sokat nem vagy otthon, sokat utazol, a játékot viszont ilyenkor sem hagynád ki. Szerencsére tart már ott a technológia, hogy laptopon is tudj játékokat futtatni.

 

Mik a gamer laptopok főbb ismérvei?

 

Rálelni a tökéletes gamer laptopra nem egyszerű, de nem is lehetetlen feladat. Az USAnotebook akciós laptop kínálatában is mindig találni egy jó kis hot dealt a gamer laptopok között is, belépő szinten 400 ezer körüli áron.

 

Casual, régebbi játékok esetén rengeteg a lehetőség, az AAA játékok azok, amelyek igazán megizzasztják a laptopokat.

 

A legfontosabb kérdések a döntéshez:

 

-a GPU, vagyis a grafikus megjelenítő: A legjobb beállításoknak 6-8 GB GPU-ra van szüksége, de egy egyszerűbb játék élményszerű futtatásához is 4 GB kell. Ha képes vagy kompromisszumokat kötni, visszavenni az effektekből, a részletességből, akkor a gyengébb modellek is tökéletesek lesznek a 60 FPS-re. Persze ha fontos, hogy ultra beállításokkal játssz, továbbá a következő 4-5 évben ne kelljen új vasat vásárolni, akkor mélyebben kell a zsebedbe nyúlnod, ez már a prémium kategória.

 

-Processzor: Egy 7-es szériával, akár Intel, akár Ryzen, nem lesz gond egyetlen játékkal sem. De egy magasabb teljesítményű i5 esetében is boldogan játszhatsz minőségi grafikus vezérlő mellett. 4 vagy 6 magos procit keress.

 

-RAM: Egy gamer laptop esetén ebből sohasem elég, min. 8, de inkább 16 GB kelleni fog az élvezetes játékért.

 

-Tárhely: A strapabíró, nagy gyorsaságot kínáló SSD mellett jó, ha van 500 GB HDD is, hiszen a mai játékok 30-40 GB tárhelyet simán elfoglalnak telepítés után.

 

-Kijelző: Ha nem csatlakozol külső monitorhoz, akkor a teljes játékélmény nagy kijelzőt kíván. Ez persze nehezíti a laptopot, így egyéni mérlegelés kérdése. A felbontás min. 1920x1080 legyen.

 

-Billentyűzet: A belépőszintű gamer laptopok billentyűzete alacsonyabb minőségű, gyorsabban kopik. Sötétben jól jöhet a háttérvilágításos billentyűzet. A kényelme szintén fontos tényező lehet.

 

-hűtés

 

-akkumulátor

 

-Portok: Alap legyen az USB-C, és jó, ha DisplayPorttal is rendelkezik, amennyiben több monitoron játszanál a nagyobb játékélmény érdekében.

 

Mi dönt egy belépőszintű gamer laptop mellett?

 

Egy gamer laptop vásárlása hosszú távú gondolkodást kíván, hiszen a vásárolni kívánt periféria költséges, aminek emiatt évekig ki kell tartania. Az erős processzor és videókártya elengedhetetlen, de a megfelelő nagyságú tárhely is lényeges, és jó, ha a későbbiekben bővíthető.

 

A mai technológiáknak köszönhetően már laptopon is elérhető az a játékélmény, amelyre gamerként vágysz. A költségvetés meghatározza az általános játékteljesítményt, és hogy milyen játékokat tudsz majd futtatni.

 

(x)