Hogyan pályázzunk meg egy környezetmérnöki pozíciót?

A mérnök állások Kecskemét és környékén keresőkifejezésre a kecskemetallas.hu oldalon igen sok álláshirdetést találunk, érdemes ezek között is böngészni, ha a középső országrészben szeretnénk valahol elhelyezkedni.

 

Mire figyeljünk tehát egy hirdetés megpályázásakor?

 

Ütős önéletrajz és motivációs levél

 

Bár már nagyon elcsépelten hangzik, egy jól összeállított önéletrajz kulcsfontosságú. Hiszen a felvételiztető HR-es munkatárs és a szakmai vezetők ez alapján alakítják ki rólunk az első benyomásukat.

 

Minden releváns információt emeljünk ki, fontos, hogy az önéletrajz a lehető legjobb színben tüntessen fel a leendő munkáltatónk előtt szakmailag, viszont arra ügyeljünk, hogy olyat soha ne írjunk bele, ami nem valódi, tehát nincs benne tényleges tudásunk vagy tapasztalatunk. Ha korábban részt vettünk valamilyen kiemelkedő szakmai projektben vagy az egyetemen kutatásokban, ezeket feltétlenül tüntessük fel jól látható helyen az önéletrajzban. 

 

A motivációs levél ne legyen túl sablonos, törekedjünk az egyediségre. Írjunk arról, hogy miért tetszett meg nekünk ez a pozíció, és fejtsük ki azt is, mivel tudnánk a leginkább hozzájárulni a cég szakmai sikereihez. Azt is foglaljuk össze, hogy korábban milyen területeken dolgoztunk – ha van már tapasztalatunk –, és emeljük ki azokat a területeket, ahol a legsikeresebbnek éreztük magunkat.

 

Készüljünk fel az interjúra!

 

Az interjú előtt alaposan nézzünk utána a cégnek, ahová jelentkeztünk – és persze a pozíciónak is. A cégről a legfontosabb adatokat lehetőség szerint próbáljuk megjegyezni. Ezzel azt a benyomást kelthetjük az interjúztatóban, hogy alapos és precíz emberek vagyunk, akik szeretnek jól informáltak lenni.

 

Figyeljünk arra, hogy az interjún mit és hogyan mondunk, mert ez az egyetlen lehetőségünk arra, hogy meggyőzzük a munkáltatót, mi vagyunk a legalkalmasabbak a pozícióra. Soha ne nyilatkozzunk például sértő vagy illetlen módon a korábbi munkaadóinkról még akkor sem, ha nem túl kedvező körülmények között köszöntünk el tőlük. 

 

Készüljünk fel a lehetséges szakmai kérdésekre, ha valamivel már nagyon régen nem foglalkoztunk, de az interjún a pozíció miatt vélhetően felmerülhet kérdésként, előzetesen nézzünk utána, frissítsük fel a tudásunkat. 

 

Hogyan keressünk állást aktívan?

 

Készítsünk LinkedIn profilt, mert akár ott is ránk találhat álmaink munkaadója, de az álláshirdető portálokra is regisztráljunk be sorban. Legalább két-három naponta nézzük meg a legfrissebb pozíciókat, és mindig az adott álláshirdetéshez frissítsük az önéletrajzunkat, ha szükséges.