Gyógynövények, a természet csodaszerei

A régmúlt időkben azonban még nem léteztek a modern orvostudomány vívmányai, viszont annál több gyógymódot nyújtott a természet.

 

Nem varázslat, hanem tudomány

 

A gyógynövények hatásai már az ősemberek figyelmét sem kerülték el, igaz, ők nem saját magukon, hanem az azokat ösztönösen elfogyasztó állatokon látták, hogy bizonyos sérülésekből és betegségekből képesek voltak felépülni.

 

Az ókori Egyiptomban már sokkal felvilágosultabbak voltak e téren, ugyanis ekkoriban már teljesen pontos leírások készültek az egyes növények gyógyító hatásairól, illetve megjelentek az első gyógynövénykertek is.

 

A ókori görög civilizáció tudósai pedig már annyi ismeretet gyűjtöttek, hogy megszülethetett az első gyógynövényes kötet is, melyben a leírások mellett rajzokkal is illusztrálták a növények hatásait.

 

Ugorjunk egy kicsit az időben, és álljunk meg egy pillanatra az első magyar botanikával foglalkozó írással, amely “Herbárium” címmel a XVI. században látott napvilágot, szerzője pedig Méliusz Juhász Péter volt. A hazánkban úttörőnek számító művet számos másik követte, közülük is kiemelendő Diószegi Sámuel és Fazekas Mihály “Magyar Füvészkönyv” című kötete, amely a svéd természettudós, Carl von Linné növénytani rendszerét elsőként mutatta be magyar nyelven.

 

Napjaink orvostudományában sajnos egyre kisebb a gyógynövények szerepe, azonban a szépségápolás és a kozmetikai ipar előszeretettel alkalmazza őket, hiszen számos pozitív hatással rendelkeznek.

 

Melyek a legismertebb gyógynövények?

 

A természet gyógyító erejét még a modern világban sem ajánlott lebecsülni, hiszen kíméletesen, mégis hatékonyan nyújt megoldást a legtöbb problémára. A Helia-D Herba termékcsalád tagjai is mind ismert és széles körben alkalmazott gyógynövényekből készültek, melyek a következők:


-Aloe Vera: a levelében található gél sérülések, apróbb sebek és a napégés okozta fájdalom enyhítésére alkalmas, emellett hidratál és megakadályozza a bőr túlzott faggyútermelését;


-Kamilla és körömvirág: közismert fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású növények. Alkalmazhatóak ekcéma, fekély, pattanások, viszketés, hegesedés és seb kezelésére;


-Fekete nadálytő: ficamok, zúzódások, véraláfutások, rándulások és egyéb gyulladások, valamint visszér tüneteinek enyhítésére használják. Serkenti a sejtek regenerálódását;


-Csipkebogyó: magas C-vitamin tartalmának köszönhetően antioxidáns hatással bír, erősíti a bőr kötőszöveteit;


-Rozmaring: fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, csillapítja az ízületi gyulladás és a reuma okozta panaszokat.