Továbbra se tudni, honnan vannak Fercsák milliói

Mit is állítunk? Azt, hogy a városvezetőnek van egy cége, amelyik a nyilvánosan elérhető cégadatok alapján évekig tetszhalott állapotban vergődött, majd 2016-ban kilőtt és 3 év alatt 184 millió forint árbevétel mellett 141 milliós hasznot termelt tulajdonosainak, vagy Fercsák Róbertnek és testvérének. 
 
Cikkeinkben megemlítettük azt is, hogy Fercsáknak a vagyonnyilatkozata nem tartalmazza a cégadatok szerint kifizetett 10 milliós osztalék ráeső részét, vagyis 9 millió forintot, márpedig hiányosan kitölteni egy vagyonnyilatkozatot törvénysértés. Ezekre a problémákra sem a korábbi Bácsmegye cikk nem tér ki, sem pedig a mostani. 
 
Ami pedig a dátumokat illeti: részletesen a Bajai Hírhatár mutatta be bajai polgármester Dominfó Bt-jének történetét, nem pedig a bácsmegyeiek által hivatkozott tavalyi kampánykiadvány. Az LMP által megjelentetett lap ugyanis csak megemlítette, de részletesen nem mutatta be Dominfó Bt. működését, hogy is tehette volna, amikor az egész cikk nem több négy mondatnál. A nemrég Fidesz-közelbe került Sugóparti Hírek is a mi írásunkat tekinti a céggel kapcsolatosan az ősforrásnak, nem pedig egy senki által nem olvasott kampánykiadványt. 
 
Az már csak hab a tortán, hogy a bácsmegye.hu elbüszkélkedik azzal, hogy hatvanezres elérése volt Fercsák interjújuknak, ami mennyire nagyszerű eredmény. Azt azonban a szerző kifelejtette dolgozatából, hogy ezt nagyjából 100 ezer forintos Facebook-hirdetéssel érték el, ami viszont kifejezetten rossz hatékonyságra utal. 
 
A bacsmegye.hu által közzétett adatok szerint 65655 embernek jelent meg cikkük, ebből mindössze 4041 kattintást sikerült elérniük és 55 ember tartotta érdemesnek az írást megosztásra. Mi ezzel inkább nem büszkélkednénk. 
 
Az külön vicc, hogy a fizetett hirdetést a Facebookon fellelhető adatok szerint a legtöbben Tolna megyében kattintották, de sok olvasójuk volt Baranya megyéből is. 
 
És idézzük fel ismét mire is szeretnénk választ kapni hat napja:
 
Hogyan csinál évente hatvanmillió forint körüli árbevételt egy cég, amelyiknek nincsen alkalmazottja? 
 
Milyen tevékenységgel érik el, hogy ebből a pénzből több mint a kétharmad üzleti haszon? 
 
Miért nem szerepel vagyonnyilatkozatában az osztalékjövedelem?