Tejben, vajban… vörösborban? Tényleg hatásos a borfürdő?

Végy pár palack vörösbort. Az sem baj, ha….


… a Merlot nem a poharadba, hanem a habfürdődbe kerül. … pinkre színezi a hófehér kádad. Vagy mégiscsak baj? Ez esetben ne is olvass tovább.

 

A valódi vinoterápia eredete


Köztudomású, hogy a szőlő borrá történő feldolgozása során többek között szőlőhéj és szőlőmag marad hátra. A szőlő olaja pedig csodaolaj, hiszen az E-vitaminnál tízszer hatásosabban veszi fel a harcot a bőröregedés ellen. Miután erre Franciaországban (is) rájöttek, kozmetikai cégek társultak borászatokkal. A mi esetünkben konkrétan a Caudalie márkáról van szó, ők kezdték el népszerűsíteni a „szőlőben” való fürdőzést.

 

Hogyan működik ez a terápia?


Az általuk kitalált spa fürdő lényege az, hogy tiszta, meleg vízhez vörös szőlőlevél kivonatot és borkészítés után visszamaradt szőlőhéjat és magot adnak, amelyek polifenol tartalma rendkívül hatékony antioxidáns. Ettől a hatóanyagtól fiatalabbnak látszódik és érződik a bőr - amennyiben valóban felszívódik a bőrön át is. (Kíváncsian várjuk az ilyen jellegű kutatási eredményeket.)

 

Hogyan működik a vörösboros fürdő?


Nagyon nem mindegy, hogy mit teszel a fürdővizedbe! Mint bizonyára rájöttél, a szőlőkivonatokban és a vörösborban való ücsörgés egyáltalán nem ugyanazt jelenti.

 

Ugye tudod, mit tesz szervezetünkkel az elfogyasztott alkohol? Dehidratálja. Állítólag a vörösbor külsőleg alkalmazva viszont épphogy hidratálja a bőrt, sőt időnként kúra szerűen alkalmazva még a bőröregedést is késleltetheti. Bárhogy is döntesz a habfürdőd tartalmával kapcsolatban, a stresszoldás garantálható, ha fürdőzés közben megiszol egy pohárnyit a kedvenc, jó minőségű borodból.

 

Vigyázz, a hő hatására hamarabb a fejedbe szállhat!

 

Forrás: winefolly.com