Erre is ügyelj! – Túl a dohányzáson, amik árthatnak az egészségednek

Persze, ha nem a cigarettázást választjuk egyik „hobbinknak”, az már fél siker. De azért jó, ha odafigyelünk a következőkre is!

 

Az a fránya mérleg!


Néhány plusz kiló ugyan testünket annyira nem, inkább csak lelkünket bántja, ám ha hosszú ideig hordunk magunkon túl sok felesleget, az már sokat árthat egészségünknek. Cukorbetegséghez, hormonproblémákhoz, érelmeszesedéshez vezethetnek a súlyos pluszok.

 

Ne féljünk, hogy vége lesz!


Az állandó félelem a betegségektől, haláltól, elmúlástól sokszor olyan felesleges stressz a szervezetünknek, amivel gyengíthetjük saját immunrendszerünket. A sok aggódás káros az egészségre, úgyhogy nyugalom, élvezzük az életet! Ha a tőlünk telhető legtöbbet megtettük egészségünk megőrzése érdekében, nincs miért aggódni!

 

Hoppá fel!


Talán nem is hinnéd, de a túl sok ülés is legalább olyan veszélyes lehet az egészségünkre, mint a túlsúly, vagy akár a dohányzás. Napi 3 óránál többet nem ajánlatos „ücsörögni”. De mi van akkor, ha az ember lányának (vagy fiának) a munkája miatt muszáj naponta több órát is ülve lenni? Ha tehetjük, óránként 5 percet sétáljunk, vagy legalább álljunk fel. Ha tudunk, menjünk ki a friss levegőre. Ha ez is kivitelezhetetlen, akkor munka előtt, illetve munka után fordítsunk több figyelmet arra, hogy minél kevesebbet üljünk. Autó, busz, tömegközlekedés helyett (vagy mellett, ha túl nagy a táv az otthon és a munkahely között) sétáljunk, lift, mozgólépcső helyett válasszuk a lépcsőt, illetve hétvégeken, esetleg munka után szakítsunk egy kis időt a testmozgásra is.

 

Ne legyen se túl sok, se túl kevés!


A túl sok alvás pont annyira lehet káros, mint a túl kevés – ezt már a Harvard kutatói is megállapították. De mégis mi az a sok, és mennyi az a kevés? Nos, ez mindenkinek a saját belső órájától függ. Figyelj magadra, az igényeidre, arra, mi a jó a testednek, lelkednek alvás terén, és máris tettél valamit az egészségedért.

 

Szerelmi bánat? Tényleg káros lehet az egészségre!


Természetesen, az életünkben elkerülhetetlenek a kisebb, olykor a nagyobb csalódások. Ilyenkor a szívünk kicsit tényleg összetörik, de aztán a család, barátok szeretete, jókedve kirángat minket a slamasztikából. Persze, csak ha hagyjuk! Ám ha nem tudunk, vagy inkább nem akarunk kikecmeregni a bánatból, elszigetelődünk az emberektől, magányosak leszünk, bizony, ez az állapot már vezethet korai, vagy legalábbis „korábbi” halálhoz.

 

Forrás: miss.at