Tüntetés volt Csepelen

 A Németh Szilárd által fémjelzett Fidesz ugyanis sokkal radikálisabb a demokrácia lebontásában, mint az országos szervezetük. Azok az antidemokratikus folyamatok a hiperagresszív Németh kezdeményezésére már 2010 után azonnal megkezdődtek. /A folyamatot 2014 után Borbély Lénárd (a vezér legjobb tanítványa) továbbvitte, és néhány szervies vezető támogatta./ Ábel Attila fideszes párttitkár kézi irányítása alatt a hazug propaganda, és a gyűlöletkeltés uralta el a kerületet. 

 

- A választás után azonnal biztonsági emberekkel szállták meg a CSEVAK-ot és a dolgozókat a biztonságiakkal lágerként körbezárt udvarra zavarták, szabadságukban jogtalanul korlátozták. Kikutatták gépeiket, zsebeiket, ruháikat. 

 

- Folyamatossá váltak a tisztogatás jellegű kirúgások úgy, hogy jogi szakmai védelmet nem is remélhettek az érintettek 

 

- A képviselő-testületet többnyire un. „rendkívüli ülésekkel” szédítették. /2010 és 14 között közel ötven ilyen (fal) ülés volt/ 

 

- A Munkásotthon és a Csepel SC támogatását megszüntették, tönkretételét azzal sürgették, hogy még azokat az állami támogatásokat sem engedték odaítélni, ami a törvény szerint járna nekik. 

 

- A képviselői munkát kriminalizálták: képviselőket sújtottak pénzbüntetéssel, uszították rájuk a Közterület felügyelőket, és indítattak velük szemben bírósági eljárásokat. 

 

- Arroganciájuk példájaként, gyerekek klórmérgezését, a hajléktalanok veréssel felérő „vegzálását” volt kénytelen közölni az országos sajtó. 

 

- Az önkormányzati újság a Fidesz szócsövévé vált. Kizárólag a helyi Fidesz propagandaeszközeként használták, ott ellenzéki képviselő alig, - akkor is főleg a gyűlöletkeltés eszközeként - jelenhetett meg. 

 

- A választási kampányokban az önkormányzat, humán és anyagi erőforrásait – törvénytelenül - a fideszes jelöltek támogatására, az ellenzéki jelöltek lejáratására használták fel. 

 

Ebből lett elege az ellenzéknek, és egységesen lépett fel a jogtalanságok ellen. A Munkásotthontól indultak, és a Vida István által irányított Csepeli Hírmondót kiadó Városkép KFT-hez vonultak a demonstrálók. Kiragasztották az ajtóra az ellenzék öt pontos követelését!

 

Vida és Újságja ugyanis nem csak jelképe, hanem legfőbb rákfenéje is a csepeli jogtiprásnak! Példája a szervies viselkedésnek, és szakmaiatlan egyoldalúságnak.

Lehet mondani, hogy a gyávaságnak is, mert ugyan a kapu nyitva volt, de az ajtókat bezárták a tiltakozók előtt, nehogy szembe kelljen nézni azokkal az emberekkel, akiknek korábban bőszen kereste Vida a barátságát.

 

2018-12-20.

Horváth Gyula

 

Forrá: facebook.com