Hogyan lehet egyszerűbb a grillrács tisztítása?

A gyártók viszont igyekeztek megkönnyíteni ezt a feladatot is, és már több olyan eszközt és tisztítószert is lehet kapni, amikkel ez a folyamat lerövidül és nem lesz akkora teher.

 

Mikor és hogyan tisztítsuk a grillrácsot?

 

A rács tisztán tartása kiemelt fontosságú, hiszen a ráégett ételmaradványok a következő sütéskor kellemetlen mellékízt adhatnak a készülő fogásoknak. Ezenkívül baktériumok számára kiváló táptalajt biztosít, amit minden jóérzésű ember próbál elkerülni. Szóval a tisztítás igazán lényeges lépés, miért utáljuk mégis annyira?

 

Mert órákon át is tarthat, mire minden maradványt lesúrolunk a rácsról. Ha valaki már rutinosan a még forró rácsot kezdi el tisztítani, lerövidítheti a folyamatot, de lássuk be, kevés olyan ember van, aki azután, hogy mindenkit ellátott finom falatokkal, inkább nekiáll a súrolásnak, mintsem maga is leüljön beszélgetni.

 

Ha szeretnéd az ilyen helyzeteket elkerülni, érdemes beszerezned egy speciális grillrácstisztító kefét, amivel a kialakításának köszönhetően a még forró rácsról pillanatok alatt el tudod távolítani az odaégett ételmaradványokat anélkül, hogy tartanod kellene az égési sérülésektől. 

 

Miután letisztítottad a rácsot, nem szabad megfeledkezni az olajozásról sem. Ennek híján a későbbiekben megjelenhetnek a grillrácson a rozsdafoltok. A tisztítás utáni olajozás viszont nem fog elegendő zsiradékot biztosítani a következő sütögetéshez. Ha szeretnéd minél kevesebb ráragadt maradékkal megúszni, tanácsos a sütés előtt újra átkenni a rácsot.

 

Ha már annyira szeretnél grillezni a szabadban, hogy még a grillrács tisztítása sem rettenthet el, nézd meg a SpaTrend kiemelkedő grill és BBQ kínálatát, és töltsd meg a hétvégéidet a kerti sütögetés élményeivel!

 

Korommentesítés és zsíreltávolítás

 

Ugyan a grillrács tisztítása fontos feladat, de a munka itt még nem ért véget. A grillek külső borítása általában rozsdamentes acélból készül, amik igen érzékeny felületek. Az ujjlenyomatok, zsírfoltok, egyéb szennyeződések azonnal meglátszanak rajta, teljesen elrontva az összképet. 

 

Ezek a felületek a durva súrolószereket egyáltalán nem bírják, viszont a puha ronggyal és némi meleg vízzel a grillen keletkező szennyeződésekkel szemben esélyünk sincs. Kifejlesztettek viszont több olyan tisztítószert is, ami semmi kárt nem okoz a rozsdamentes acélfelületekben, mégis hatékonyan eltávolítják a zsír- és koromszennyeződéseket. Egyes szerek hatékonyabbak, ha még meleg, de már nem forró grillen alkalmazzuk.

 

Természetesen bármilyen tisztítószert is használunk, az első bevetés előtt érdemes kis felületen kipróbálni, mennyire lesznek jó barátok a mi grillünkkel.